| qPandaGurl a întrebat:

As dori și eu un mic ajutor dacă se poate!
Pe data de 5 Noiembrie am întreținut relații sexuale cu iubitul meu, protejat, și pe data de 9 mi-a venit menstruația, normal, cu un flux normal, care a ținut 6 zile. Acum in aceasta luna trebuia sa-mi vina pe data de 8 dar de 4 zile ma dor ovarele ca la sindromul Pms dar ma și ustura foarte tare când urinez. Și încă nu mi-a venit menstruația, dar durerile ca in timpul menstruației încă persista. De atunci nu am mai întreținut relații sexuale cu iubitul meu. Un mic ajutor? Poate fi o răceala la burta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea menstruatiei poate prezenta anumite diferente de obicei de +/- 1-2 sau 3 zile fata de data calculata. Aceste mici diferente NU trebuie sa reprezinta motive de ingrijorare fiindca se apreciaza ca fiind ''normale. Fiindca menstruatia produsa dupa actulsexual a decurs in conditii similare cu menstruatiile anterioare si pe urma NU ai mai intretinute alte contacte sexuale, inseamna ca in acest moment NU poate exista oi sarcina in uterul tau, Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine nu poți fi gravida.