| mihaela21234 a întrebat:

Am o intrebare luna asta mi a venit menstruatia de 2 ori prima data a venit normal si a doua ora a fost ceva mai maroniu si nu a durat foarte mult tin sa mentionez ca ma dor ovarele foarte foarte tare. Nu am mai intretinut relatii sexuale de vreo 5 zile. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ciclul(perioada dintre cele doua mestruatii) este intre 26 si 32 de zile)
Daca tu ai avut mestruatie in jurul datei de 1 ale lunii, ma gandesc ca au trecut cele 26 -27 -28 de zile. Asta in cazul in care menstruatia ta este regulata.
In tot cazul, orice sfat l-ai primi pe site, nu excude si pararea unui ginecolog!

| SkyPilot a răspuns:

Poate sa nu fie nimic, dar orice dereglare a ciclului menstrual ar trebui investigată de catre ginecolog. Dereglările ar putea apare din multe cauze dintre care: ovare micropolichistice, stress, oboseală sau dieta severa, un nivel de insulină crescut, anumite probleme "jos" cum ar fi fibromul uterin. O dereglare este e cele mai multe ori o simplă modificare comuna insa o investigatie e recomandata pentru a gasi din timp eventualele probleme.
Situatia nu are nici o legatura cu relatiile sexuale.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Sincer, nu stiu ce poate fi, cel mai bine ar fi sa consulti un ginecolog si iti va spune el ce ai de facut.Nu pare sa fie ceva foarte grav, dar nu se stie.Bafta!