| ijaskjdhn a întrebat:

Aseara am facut petting cu prietena mea. Au existat atingeri, dar nu se pune problema nici de penetrare si nici ejaculare in zona vaginului. La un moment dat am fost putin mai agresiv, vazand ca si acesteia ii place, iar azi ea a observat o pata de sange de culoare rosu inchis ce semana a cheag. De unde este acea pata? Mentionez ca amandoi suntem virgini si ajunsi la varsta adolescentei.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pettingul reprezenta o solutie de a elibera organismul de stresul hormonal insa cu conditia obligatorie ca amandoi sa reusiti sa rezistati tentatiei de a nu neglija sau depasi regulile impuse. Pettingul este o metoda plauzibila insa presupune foarte multa vointa in ceea ce priveste respectarea regulii obligatorii, ca se admit toate perversiunile si fanteziile sexuale mai putin sexul efectiv (adica penetrarea vaginala). Dar aceasta conditionare presupune o deosebita responsabilitate din partea celor 2 practicanti. S-ar putea ca "impetuozitatea" ta sa fi depasit limita si acest lucru a provocat o mica leziune a himenului si de acolo sa apara acea pata de sange.

| ijaskjdhn explică (pentru corbulalbrosu):

Si eu cred la fel. Multumesc de raspuns!

2 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca a aparut sange dar nu de la penetrare atunci de la ce? ai muscat-o?