| CrisM a întrebat:

Petting(atingeri,sarutari) la 13 ani. Pro sau contra? Evident, amandoi virgini.

Răspuns Câştigător
| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Mă bucur că gândești, ai pus întrebarea să vezi dacă este bine ce faci, ai cap, felicitări.Normal că CONTRA deoarece, ești prea mică, pe primul loc este școala, familia, te faci mai mare în general 18-20, ar fi normal.
Spun ce cred că ar fi mai bine pentru tine.
Te Pup, Pa, pa!

20 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Contra

| Roxana121 a răspuns:

Conta.Daca incepi acum la 13 ani, mai incolo ce faci? Te-ai gindit putin la asta?

| didiDia a răspuns:

Contra

| GirlLăvHell a răspuns:

Contra, la 13 ani trebuie sa te concentrezi pe scoala nu pe tampeniile astea...Ai timp destul de la 18 ani in colo sa faci destule chesti

| ριтιq a răspuns:

La 13 ani -Contra!
La 14-15 ani-Pro

:*

| Azµre a răspuns:

Contra. La 13 ani trebuia să învățați să recitați o poezie să scrieți o compunere să faceți baloane de săpun. Nu să vă sărutați și să deveniți obsceni prin petting.

| Violente a răspuns (pentru Azµre):

Hai mă pudiculeeee, tu la 13 ani umflai altfel de baloane whistling

| Fatamuntilor a răspuns:

CONTRA,evident.Pentru asemenea lucruri e e neceasa o oarecare experinta, incredere reciproca a partenerilor, o anumita,, vechime'' o stabilitate a relatiei.Cea ce nu-i cazul la voi.
Mai astepta cel putin 3-4 ani.

| h3r a răspuns:

Contra, un sărut și vă ajunge.

| Oana92 a răspuns:

Pettingul e ceva mai mult decat niste sarutari. Daca o relatie la 13 ani se rezuma la sarut si plimbat in parc e relativ ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Total CONTRA!
La 13 ani iti vezi de scoala, dupa 18/20 de ani putem vorbi de lucrurile astea.
Ai timp toata viata de toate acestea, nu fa ceva acum, care mai tarziu o sa regreti toata viata ta!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra. E prea mult pentru 13 ani.
Cum zice și Diabla, un sărut ajunge.
Din petting puteți da în sex din greșeală. Instinctul, știi tu.

| Violente a răspuns:

Întradevăr, varsta este precoce pentru astfel de manifestări, dar nu se impune niciun risc prin petting, sărutări, atingări calduroase, acestea sunt moduri de cunoaștere a corpului partenerei/partenerului. Daca voi considerați că e normal, atunci simțiți-vă în largul vostru!

| MetalHead04 a răspuns:

Cum vreti voi mastraight face

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

La varsta asta nu este normal mai asteapta putin cand vei creste iti va parea rau. papa;*

| AngelWhite99 a răspuns:

Nu-i nimic rau atat timp cat nu ajungeti la extreme.

| anonimcusangerece a răspuns:

-_- Contra! Hai frate pe bune?!?!? E mica...si tu daca ai tot 13 ani, nu e bine! Mai asteptati, aveti tot timpul din lume...batting eyelashes numai daca nu ne loveste un meteorit big grin laughing (P.S: Glumesc) Bafta!

| yoa23na a răspuns:

Contra

| xSkitte a răspuns:

Contra.
Desi au 13 prin petting se pot excita si ei si de aici se ajunge la sex din dorinta de a vedea cum este.
Cum au spus fetele, un sarut si un luat in brate ajunge.

| buuuum a răspuns:

Pro