| whatisthis19 a întrebat:

Bună seara! Care sunt avantajele si dezavantajele de a fii băiat/fată?

3 răspunsuri:
| MaryMaria333 a răspuns:

Cica fetele is mai timide, mai slabe si fizic si emoțional, băieții is mai puternici, curajoși... Unde scrie asta? Eu zic ca nu conteaza genul, om sa fi, puternic, luptător si pozitiv. Fetele din ziua de azi se ocupa cu makeup-ul, unghii. toate rozomovismele. Uite, eu m-am nascut fata, dar nu sunt in rând cu restul fetelor. Dacă e să o dam pe categorii, eu sunt mai mult baiat, nu tin cont de acea finețe și feminitate, asta sunt! Aceleasi avantaje/dezavantaje ai avea oricum, indiferent de gen, excepție face la noi fetele... ca odata pe luna avem o săptămână ca dracu, sangeroasa si cu dureri. In rest nimic

| StefanChriss a răspuns:

Cred ca principalul avantaj in a fi baiat este ca nu ai menstruatie, nu esti atat de influentat de hormoni si ca nu trebuie sa treci prin durerile nasterii. La asta se adauga masa musculara mai dezvoltata si capacitate fizica si rezistenta mai mare, in principiu (exceptii exista la ambele sexe). Avantajul sa fii femeie este ca esti intr-o pozitie sociala oarecum mai buna si acum cu curentul feminist, chiar se merge putin la extrem cu beneficiile femeilor.

| Ursulet2019 a răspuns:

De ce, nu te ai hotarat? Nu exist nici avantaje nici dezavantaje de nicio parte, din punctul meu de vedere. Nu stiu la ce te referi, ambele sexe au un scop clar pe aceasta lume!