| Ellie86 a întrebat:

Daca faci sex neprotejat si partenerul nu ejaculeaza in interiorul vaginului, ce sanse sunt sa ramai insarcinata? Multumesc!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in acel moment al sexului neprotejat, femeia este in una din zilele perioadei fertile a ciclului menstrual, totul depinde de pur si simplu de experienta sexuala a partenerului. Teoretic atat posibilitatea cat si probabilitatea sa se poata forma sarcina este extrem de mica spre imposibila.
In schimb, daca actul sexual neprotejat este intretinut in una din zilele care NU fac parte din perioada fertila a ciclului menstrual in acel caz este cu totul/100% imposibil ca sarcina sa se poata forma chiar si daca din neatentie sau intentionat sperma este ejaculata in vagin. Sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu ejaculeaza, atunci nu ar trebui sa fie sanse.

| Emilian65 a răspuns:

Minime.

| Sofer a răspuns:

Șanse mici dar ai grija.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna! Deschide acest link prima data:
https://www.sfatulmamicilor.ro/images/calculator-ovulatie.jpg

Deci,ca sa intelegi, in prima saptamana dupa inchierea menstruatiei si in ultima saptamana inainte sa iti vina menstruatia, sansele sa ramai insarcinata sunt mici, aproape inexistente.Asta doar daca ai un ciclu REGULAT. Daca nu ai un ciclu regulat ai putea ramane insarcinata cam oricand pentru ca nu stii cand esti la ovulatie.
In general daca partenerul nu ejaculeaza sansele sunt mici, dar daca faci sex neprotejat in perioada fertila adica intre zilele 12-16 ale ciclului menstrual REGULAT, sansele de a ramane insarcinata sunt mari chiar daca el nu ejaculeaza!

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Ai sanse sa rămâi însărcinată.

| david14ani a răspuns:

Destul de mari pentru ca noi baieti inainte de a ejacula mai putem sa emitem sau cum se spune spermatozoizi care da pot sa te lase insarcinata

| david14ani a răspuns:

Destul de mari pentru ca noi baieti inainte de a ejacula mai putem sa emitem sau cum se spune spermatozoizi care da pot sa te lase insarcinata ascultama ca stiu OK