| anonim_4396 a întrebat:

Din punctul vostru de vedere, conteaza chiar asa de mult aspectul fizic la un baiat? Sau conteaza mai mult caracterul, cum se comporta cum te simti in preajma lui, etc?

27 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai mult a 2-a parte dar si aspectul are un rol important ca sa se poata crea si atractie fizica. Sa zic un 30% aspectul 70% caracterul

| Violleta2022 a răspuns:

Fizicul nu conteaza la un baiat, conteaza mai mult caracterul lui, educatia, vocabularul, aspectul ingrijit si curat cu care se prezinta,
respectul cu care-i trateaza pe cei din jur samd.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pana la urma urmei intr-o analizare atenta se ajunge la concluzia finala si fireasca conform careia atat in cazul fetelor cat si al baietilor cam toate aspectele au o anumita importanta, si conteaza in mare masura indiferent de natura lor. big grin

| SG1995 a răspuns:

Ambele contează la fel de mult. O femeie caută un tip cu un fizic acceptabil si un caracter care o incită.

| mentholinks a răspuns:

Stii care e faza? Celelalte se mai pot cizela pe parcurs dar daca esti urat asa ramai. Nu stiu de unde este moda asta ca toti uratii au nu stiu ce caracter de invidiat dar fetele vor doar badboys si etc. Sunt doar prostii. Eu ma uit la fete pe strada si cum ma vad imediat isi intorc privirea de la mine deci e clar ca conteaza foarte mult aspectul fizic desi majoritatea nu vor sa recunoasca.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Uite o chestie care m-a pus pe ganduri, dupa ce am pus intrebarea asta prietenul meu care chiar e urat( e gras si are o barba cu care ii sta groaznic) si -a facut o prietena chiar foarte draguta. Si stau si ma intreb ce are el in plus, ca aspectul lui fizic nu e chiar asa frumos, deci inseamna ca mai are si altceva pe langa.

| Plato a răspuns:

Atat la baieti cat si la fete, cel mai important e caracterul, inteligenta, educatia, bunul-simt etc.
Aspectul fizic e considerat important doar de persoane superficiale, nedemne, imbecile, fara stima de sine, fara principii, ieftine etc.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Boss ru ești asexual si pe din afară din orice unghi pe subiect, trăiești cu cel puțin cu 3000 de ani în urma epoci, fă-ți un serviciu, nu răspunde inutil.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Da conteaza aspectul fizic. Prima oara asta te face sa intri in vorba cu acea persoana ( daca e vb de o relatie sau cv ) si n-o sa fii impreuna cu cineva cu care iti e rusine sa iesi pe strada. Conteaza si caracterul nimic de zis dar prima oara vezi ambalajulwinking

| Alexuţ02 a răspuns:

Depinde foarte mult de persoană, sunt fete extrem de frumoase care vor un băiat doar pentru a le iubii cum alţii nu au putut, pentru a avea grijă de ele.

Dacă o luăm la modul serios, contează şi aspectul fizic, adică nu aşa mult, dar trebuie să te îngrijeşti pe tine însuţi în primul rând dacă vrei să fii privit cu ochi buni.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Bineinteles ca aspectul fizic conteaza, ambele sexe pun aspect pe fizic, e ceva involuntar

| SG1995 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Si pe cele de gestură, mimica și atitudine, degeaba arăți bine dacă prima impresie: dobitoc dispera de pi-zdă.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SG1995):

Corect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ambele conteazã doar urâtii/fixistii si ingerasii zic ca nu conteaza aspectul. Caracterul si cum o faci sa se simta in preajma, aici deja ai intrat in mintea ei si se intâmpla magie, ce accentueaza alte chestii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contează mai mult cum ma face sa ma simt in preajma lui.Dar contează si aspectul fizic.

| HatzzzJhonule a răspuns:

Nu

| oXBiancaXo a răspuns:

Pentru mine e foarte important cum se comporta. Nu as sta niciodata cu un om badaran, violent, agresiv, nerespectuos, nici daca ar arata ca Arnold in tinerete. Cantarind, mi se pare mai important cum te simti in preajma lui si caracterul decat aspectul. Aspectul trece in cativa ani, iar tu trebuie sa stai cu el toata viata, asa ca vei ramane cu caracterul. Daca si caracterul e rau... gandeste te cu ce persoana ramai.

| SG1995 a răspuns (pentru oXBiancaXo):

Si dacă e urât ca naiba te mulțumești cu el? Hai să fim sinceri.

| Gabriela11elena10balota2004 a răspuns:

După părerea mea, personalitatea contează mai mult decât fizicul. Modul în care o face să se simtă, contează foarte mult pentru ea.

| SG1995 a răspuns (pentru Gabriela11elena10balota2004):

Eh pe naiba, dacă nu există puțină chimie degeaba caracterul ok.

| Iuliaiuliaiuliaiuliaiuliaiulia a răspuns:

Normal ca fizicul te atrage la inceput, apoi atractia se mentine cunoscandu-i caracterul.

| Plato a răspuns (pentru Iuliaiuliaiuliaiuliaiuliaiulia):

Vorbeste in numele tau, domnisoara.

| anonim_4396 explică (pentru Iuliaiuliaiuliaiuliaiuliaiulia):

Nu bãga in seama pe Plato e de pe alta planetã.
"Se mentine" adica nivelul atractiei oscileaza din punct de vedere al caracterului/comportamentului?

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Plus ca jigneste de-am boulea o masa de oameni

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

La Plato m-am referit

| anonim_4396 explică (pentru ForeverAlone97):

Da are niste idei pe care doar el le crede cu tarie, e incuiat omul.
Ce Jigniri face ma c** pe mine de râslaughing

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e. Eu i-am dat ignore acum vreo 2 luni