| danaieladaniela a întrebat:

Ce conteaza mai mult?
Caracterul sau Fizicul? (din punctul vostru de vedere).

43 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inteligenta artificiala

| Adry05 a răspuns:

Caracteru logic. da si fizicu are contributia lui.

| RoCkKiD a răspuns:

Ambele, povestea cu are 150 de Kg dar are un suflet bun e doar pentru filme.

| danaieladaniela explică (pentru RoCkKiD):

Nu stiu povestea asta happy

| RoCkKiD a răspuns (pentru danaieladaniela):

Pentru ca nu prea exista in viata reala cu exceptia oamenilor care au fetishuri cu persoane obeze dar nu ii definim ca regula.

| RAY a răspuns:

Din nou vesnica intrebare si vesnicile raspunsuri ipocrite din lumea virtuala,nu conteaza fizicul, cica cand vezi un om i vezi naibi sufletul, as vrea sa vad si eu un suflet,sa il observ,sa il masor stiintific, cum se manifesta acest lucru imaginar inventat de om acum cateva mii de ani,in concluzie in lumea virtuala unde ipocrizia predomina avem puteri suparanaturale,suprasenzoriale,telepatie, banuiesc ca cu raxe x sau gama sau infrarosu cu ce naiba se vede sufletele,lumea stiintifica nici ea nu stie,cu ce naiba se vede, faza cu personalitatea e astfel

omul o primata care e constienta de existenta sa are un comportament haotic,imprevizibil,emotional,dogmatic,congitiv, in toate experimentele s-a dovedit asta,faza cu da eu stiu ca are un suflet bun este un mit,nu putem stii doar crede,fizicul este prima impresie bla,bla superficialitate,da asa a evoluat primata asta timp de mii de ani,dar azi cica sufletul e baza,darwin a descoperit ca selectia sexuala este baza evolutiei,unde indivizi care au caracteristici superioare altora se reproduc in nr mai mare, astfel un barbat inalt, frumos, brate mari, fara burta, voce groasa, fata lata este superior altor masculi, femeile se compromit cu uni provideri beta dar ele tot atractie fata de alfa au, monogamia este un produs masculin avand ca scop sclavismul femeilor

| danaieladaniela explică (pentru RAY):

Ray de ce esti nervos? laughing)

| RAY a răspuns (pentru danaieladaniela):

Nu sunt, dar, mereu ipocrizia asta cu sufletul, nu inteleg ce castigati ca tot mintiti
https://www.tpu.ro/......de-la-fel/

| danaieladaniela explică (pentru RAY):

Eu numa is curioasa, si cu ce mintim?

| RAY a răspuns (pentru danaieladaniela):

Ca doar sufletul conteaza

| RAY a răspuns:

în 14 Iunie 2019 | Jassmina a răspuns:
Daca fetele aleg baiatul, atunci conteaza caracterul lui.
Daca baietii aleg o fata, este evident ca aleg fizicul, ca ala-i primul vazut si erectia se produce instantaneu, daca le place, ceea ce vad.

fetele ne aleg ma

| Violleta2022 a răspuns:

Daca fetele aleg baiatul, atunci conteaza caracterul lui.
Daca baietii aleg o fata, este evident ca aleg fizicul, ca ala-i primul vazut si erectia se produce instantaneu, daca le place, ceea ce vad.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru mine, sa zic 60% caracterul, 40% fizicul.
Si am nevoie de macar 80%, ca sa plac pe cineva laughing

| Drimmero a răspuns:

Intotdeauna va conta fizicul ca prima impresie, aia e usa, apoi caracterul si celelalte calitati cand e vorba de mai mult de atat.

Atat la femei cat si la barbati e asa, ca sa inlaturam ca unii sunt superficiali si altii nu.

| Hammurabi a răspuns:

Toate trei contează absolut în aceeași măsură.
Și caracterul și fizicul și... mărimea.
rolling on the floor

| danaieladaniela explică (pentru Hammurabi):

Stii tu ce sti laughing)

| Antopuff a răspuns (pentru Hammurabi):

Marimea poate sa fie degeaba daca nu este folosita corespunzatorlaughing

| Hammurabi a răspuns (pentru Antopuff):

Mărimea o folosește caracterul și fizicul... de-aia sunt la fel de importante. laughing

| Antopuff a răspuns (pentru Hammurabi):

Da dar unde nu-i cap vai de picioarelaughing

| sofisis a răspuns:

Ambele.

| Plato a răspuns:

Caracterul, indiscutabil.
Trebuie sa fii superficial rau ca sa zici invers.

| Plato a răspuns (pentru Plato):

O sa fiu mai explicit, sa nu las loc de interpretari, sau nu de asa multe:
Nu zice nimeni ca trebuie sa stai cu o persoana care-ti displace din orice motiv. Dimpotriva, trebuie sa fie perfecta in ochii tai din toate punctele de vedere, asta insemnand si fizic.
Fizicul nu conteaza in ideea ca, cu sau fara 6pack, cu sau fara sani/fund, absolut fiecare va fi vazut perfect de cel putin o persoana, sufletul pereche. Deci e futil sa vorbim despre importanta fizicului, nu exista asa ceva.
Caracterul e mai important deoarece tine de conexiunea intelectuala, care este mai importanta decat cea fizica, in ierarhia acestor elemente, pe primul loc fiind conexiunea sufleteasca.

In concluzie, trebuie sa adori tot la partenerul tau, atat caracterul cat si fizicul, dar asta nu are nicio legatura cu a "arata bine" in opinia generala. Si un barbat cu burta, si o femeie "scandura", are o persoana care o va vedea perfect/a.
Din explicatia asta simpla, rezulta clar ca afirmatia "fizicul nu conteaza" e veridica, singura exceptie de la regula ar fi posibila interpretare pe care am descris-o mai sus.

| Goete a răspuns:

Pentru sex fizicul
Pentru altceva caracterul

| Crackman a răspuns:

Caracterul dar si fizicul.
Poate sa fie omul cel mai curat sufleteste daca are o problema cu glanda, sa zicem happy

| deeeaqq a răspuns:

Ambele în egală măsură.

| Endoryus a răspuns:

Ambele. Degeaba e frumoasa daca are un caracter infect. Degeaba are un caracter placut daca e urata cu spume.

| HadesSs a răspuns:

50-50 happy nu poti avea atractie daca nu iti place cum arata o persoana si nu poti avea o relatie cu ipocrit/a happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caracterul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l bãga in seama pe Ray asa face intotdeauna.laughing
Caracterul farã exceptie, poate sa fie ea super frumoasa daca are un caracter urât.

Dar sa stii ca nu conteaza "fizicul" pe cât tineretea, gingãsia, feminitatea, fertilitatea, intotdeauna consider mult mai atragatoare fetele slabute feminine, tinerele.
Spre deosebire de cele "mature" si "cu forme".

| danaieladaniela explică (pentru anonim_4396):

Ai drepatate happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum consideri mult mai atragatoare fetele slabute feminine, tinerele daca pentru tine nu conteaza fizicul te contrazici singur

| RAY a răspuns (pentru danaieladaniela):

Normal ca i dai dreptate, nici nu ma mir

| RAY a răspuns (pentru danaieladaniela):

Dar tot virgin a ramas si nici una nu la iubit la suflet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In trecut, nu conta niciuna daca aveai studii acum cu noile "fitoase" nu trebuie sa fii urat, trebuie ca taticul sa aiba bani ca sa va intretina pe amandoi, nu trebuie sa fii destept ca sa nu o poti contrazice si tot asa. Mai rar gasesti fete in adevarul sens al cuvantului.

| Paul754880338 a răspuns:

Cred ca exista o stransa legatura intre cele doua. Legatura realizata si mentinuta prin modestie, autodisciplina si respectul de sine. Nu imi pot imagina diferente majore. Cred doar, ca cei mai putin disciplinati cauta o alinare, spunand ca sufletul le este mai aratos decat trupul, cei mai putin modesti spun ca sufletul nu se vede in oglinda, iar cei ce se respecta mai putin pe ei insasi le-au pierdut de mult pe amandoua.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ambele in aceeasi proportie.

| CdeMetal a răspuns:

Ambele conteaza, dar pentru prima impresie fizicul e mai important.

| JustStitch a răspuns:

Caracterul

| MPersephone a răspuns:

Desigur ca vom spune caracterul, pentru a ne masca superficialitatea pe care la sigur fiecare o are intr-o oarecare masura. Dar fizicul e primul lucru pe care il vedem si pe asta facem prima judecata. Avem standadele noastre si nu mereu avem rabdare sa asteptam sa descoperim caracterul persoanei. Ambele sunt importante, in echilibru.

| TheCrusader a răspuns:

Caracterul. Fizicul iti poti schimba mult mai usor.

| Treachery a răspuns (pentru TheCrusader):

E invers. Operatiile estetice costa foarte mult daca e nevoie sa se recurga la asa ceva, doamne ce gandire ai.

| TheCrusader a răspuns (pentru Treachery):

Am spus ca fizicul il poti schimba 'mai usor'. Adica iti ia mai putin timp sa iti schimbi fizicul decat caracterul. Banii sunt o problema separata.