| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna seara...e normal sa vina ciclul dupa 2 saptamani jumate pentru ca mi-a venit azi de dimineata si eu numar mereu zilele pe calendar dar acum au trecut doar 19 zile, oare de ce a vanit asa repede, voua fetelor vi s-a mai intamplat? Funda+vot

Răspuns Câştigător
| emydaisy a răspuns:

Da este normal.Inseamna ca iti vine neregulat.O sa iti vina conform datei mereu corect.Nu trebuie sa intrii in panica.Patesc multe fete asa.Si chiar am patit si eu si apoi imi vine corect. Funda plz?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se intampla uneori. Nu e normal, dar nici foarte grav. pentru linistea ta, e bine ca dupa sangerare sa te vada ginecologul tau, dar daca nu poti merge chiar acum la ginecolog, mai poti atepta o luna. daca totul reintra in normal, e ok. daca nu, atunci va fi obligatoriu sa mergi urgent la medic

| IloveME a răspuns:

Delegrari hormonale!
Stai linistita nu e nimic preocupabil!

| mona a răspuns:

E normal sa vina si mai repede cateodata[dereglarile hormonale sunt de vina]

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu-s regulate

| wolder a răspuns:

Mi s-a intamplat de catva ori.
Dereglarile hormonale sunt vinovate

| XxBlueRosexX explică:

Nu am cum sa fiu pentru ca cu prietenul meu ne protejam cand facem dragoste

| Lorely a răspuns:

Si mie mi se mai intampla. Poate ca ai racit, eu zic ca nu e motiv de ingrijorare.

| relian a răspuns:

Pt ca nu trebuie sa numeri nimic pe calendar.calendarul n-are a face cu ciclu tau.Tu trebuie sa numeri din prima zi cind iti vine si vezi cite zile ai menstruatia, apoi numeri in continuare pina cind iti vine iar si toate zilele astea reprezinta ciclul tau. Daca numeri asa citeva cicluri si au exact aceleasi nr de zile atunci ciclul tau este regulat.Nu trebuie sa tii minte nici o data din calendar pentru ca nu are cum sa-ti vina la aceiasi data menstruatia.O luna are 31 sau 30 de zile si mereu vei avea menstruatie la date calendaristice diferite. Eventual sa nu numeri zilnic tii minte acum in ce data ti-a venit si cunoscind cite zile ai tu ciclu stii vind urmeaza sa-ti vina iara.Asa poti bifa pe cendar zilele cind trebuie sa-ti vina.Dar asta in cazul in care ai ciclu regulat.Dar tot nu-ti va iesi pentru ca poti fi uneori racita, mai stiu eu ce alta problema si poate intirzia sau veni mai devreme cu o zi sau doua, depinde.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca esti gravida

| july00 a răspuns:

Hm.da ..sau mie de un timp tot la doua luni imi vine.thinking

Răspuns utilizator avertizat
| fcb1234 a răspuns:

Ma iau de doamna nata imediat!