| cristinasuciu a întrebat:

Heiiii :/ am nevoie de mare ajutor! Urgent! Ciclul meu mi-a venit mai repede cu 12 zile. Ma gândeam ca e de la caldura, sau de la raceala. Dupa ce au trecut 5 zile cum eram pe ciclu. Am facut "sex" cu iubitul meu, dupa 2 zile dupa ce mi-a trecut ciclul. Nu era sex. am facut-o doar maximum 1 minut pana s-a terminat el. Dar nu in mine! Am facut-o neprotejat. de 2 ori. Prima data a intrat foarte greu, nu eram uda. Seara a trecut si dimineata cand m-am trezit am avut o pata destul de mare de sange pe chiloti. Oare din ce cauza? Va rog sa-mi dati raspunsuri rapidee si bune. Sunt speriata :/

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin modul in care este formulata intrebarea ta este imposibil sa se poata intelege despre ce este vorba in aceasta incercare de intrebarea. Pentru a primi un raspuns trebuie sa oprecizezi : data inceperii ultimei menstruatii avute, data la care ar fi urmat sa inceapa viitoarea menstruatie, data exacta la care a fost intretinut sexul, tipul ciclului menstrual daca este regulat sau neregulat. De asemena cand ti-ai inceput viata sexuala si daca ai sangerat in momentul dezvirginarii. Doar cunoscand aceste date poti spera sa primesti un raspuns probabil corect fiindca in caz contrar se pot formula doar simple presupuneri subiective si nefondate. Sanatate!