| Cutezătorul4k a întrebat:

Buna seara,
In aceeasi luna i-a venit de 2x prietenei mele la o distanta de 2 sapt dupa ce am facut-o prima oara. Ce sa fie/ce se intampla?

3 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Pastila de a doua zi (luata in acest caz total inutil si iresponsabil), are un efect advers des intalnit si anume o sangerare anormala dupa 5-10 zile de la administrare.
Acea sangerare NU este menstruatie, ci este doar un efect advers produs de hormonii sintetici luati in exces in mod inutil.

Este posibil ca menstruatiile urmatoare sa nu mai apara la data preconizata, tot din acelasi motiv.
Daca tot folositi prezervativul, spune-i prietenei tale sa fie fata inteligenta si sa nu isi mai dea organismul peste cap aiurea.Pastila de a doua zi se ia doar in situatii de urgenta, in care chiar exista sanse reale de sarcina.

Numai bine!

| Cutezătorul4k explică:

Țin sa Menționez ca am facut protejat dar ea a simtit ca se scurge ceva, am verificat prezervativul dar nu era curs nimic pe afara, a luat pastila de a2a zi ca sa fim siguri. Dar tot am o îndoiala…

| Marius41 a răspuns:

Pai daca ai făcut protejat și nu s-a rupt prezervativul și dacă a luat pastila de a 2-a zi nu trebuie sa va faceți griji.