| DarthTrane a întrebat:

Buna seara, in data de 6 noiembrie am avut un incident in timpul actului sexual, iar prezervativul a alunecat. In data de 11 noiembrie prietenei mele trebuia sa ii vina ciclu si a venit, a durat pana pe 17. Acum pe 22 s-a trezit cu cateva picaturi de sange rosu. Ce poate fi? Este o dereglare? Pastila si-a facut efectul?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in data de 11 Noiembrie urma sa inceapa menstruatia conform calculelor si observatiilor, iar contactul sexual a avut loc in data de 6 Noiembrie adica cu 5 zile inainte de terminarea ciclului menstrual, in acest caz formarea sarcinii intr-o astfel de situatie a fost in proportie de 100%/ABSOLUT IMPOSIBILA. Exact din acest motiv in data de 11 Noiembrie a pornit sangerarea menstruala care s-a desfasurat pe perioada a 6 zile pana in data de 17 Noiembrie, astfel ca se poate exclude orice posibilitate de a putea exista o sarcina instalata in uter.
Despre ce pastila este vorba? si in ce scop a fost folosita?
Orice sangerare care se produce ulterior, in afara perioadei de sangerare menstruala reprezinta o stare si situatie anormala si fiindca reprezinta un semnal de alarma consultatia ginecologica devine mai mult decat necesara. Multa sanatate!

| DarthTrane explică (pentru corbulalbrosu):

Despre Escapelle este vorba

| DarthTrane explică (pentru corbulalbrosu):

Am uitat sa precizez ca a luat pastila de a doua zi, Escapelle

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DarthTrane):

Chiar NU reusiti sa intelegeti ca in urma sexului intretinut chiar si daca a ajuns sperma in vagin, formarea sarcinii in acel moment a fost 100% IMPOSIBILA. Si fiindca sarcina NU s-a format, rezulta ca folosirea pastilei Escapelle a fost complet/absolut INUTILA/FARA ROST. Este posibil ca sangerarea amintita sa fie urmarea dereglarii hormonale provocata de acea pastila nenorocita folosita aiurea.