| AngelicLing a întrebat:

Bună seara, m-am îndrăgostit de fata verișoarei mele primare, as vrea sa știu dacă e păcat, care sunt consecințele și de ce?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Pana la gradul 4 (inclusiv): casatoria nu e permisa, vezi https://legeaz.net/dictionar-juridic/gradele-de-rudenie

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Morala: fiind rude de gradul 5 va puteti casatori oficial (legal).

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Morala nr. 2: cine crede ca asta e incest a fumat prea multa iarba. Altfel spus: dupa ce ca sunt puritani mai sunt si tampiti. Sau: asta inseamna sa fii moralist si prost in aceeasi timp.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asemena relatie, fiindca versoara primara inseaman ruda de sange, deci total anormal.

| beatricq a răspuns:

Damn okay in primul rand cati ani ai? in al doilea rand. da, nu vad o moralitate in acest act dar chiar contează foarte mult varsta, pentru ca oricum ai lua o tot e extrem de gresit, daca ai 15, 16 ani si fata are 5-6 poate o sa ti treaca dandu ti seama ca NU este normal iar daca esti mai mare mda,atunci nu cred ca exista remediu
in the first place gandeste te asa, ce vrei atractiv la aceasta ființă? ca nu cred ca ar fi ceva fizic la varsta pe care o are (daca ai putea specifica asta), tocmai asta mă înspăimântă, persoanele mature care sunt atrase de minori, ce vad la ei? Inocenta asta abstracta? Doamne

| beatricq a răspuns (pentru beatricq):

Acolo unde e vrei e vezi, ce observi la ea sau ce te atrage? niciodata n am inteles aceste tipuri de persoana, inca cred ca este ceva psihologic mult mai puternic intre aceste lucruri, dont trust Freudlaughing

| AngelicLing explică (pentru beatricq):

15 și 17

| beatricq a răspuns (pentru AngelicLing):

Atunci nu o sa comentez prea mult la varste, nefiind o diferenta foarte mare, tot ce difera e gandirea si mentalitatea dintre voi doi si MAI ALES ca sunteti rude, nu stiu ce sa zic si nu cred ca relatia asta va ajunge undeva daca se intampla, tocmai din aceasta cauza

| AngelicLing explică (pentru beatricq):

Pur și simplu o iubesc pentru ca atunci când mi-a fost mai greu a apărut ea, ma face mereu fericit, sunt o persoana întreaga la minte, sunt religios dar parca acest sentiment nu trece

| MickeyMouse788 a răspuns:

Fă si tu laba cu ea