| ancaaneci94 a întrebat:

Bună seara, ma numesc Anca si am 21 de ani.
Am o relatie de 2 luni de zile cu un barbat chipes,inteligent,amuzat si de care sunt indragostita.
Astazi mi-a marturisit ca ii virgin,bineinteles ca nu am râs de el sau sa-l judec, cred ca am reactionat destul de bine.
Eu mi-am inceput viata sexuala si sincer nu stiu de ce dar acum am o anumita retinere fata de el.
Voi ce parere aveti despre barbatii virgini la 23 de ani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru nimic. mai mult curaj pe viitor, nu te cunoaste nici naiba aici, aia e partea buna laughing

ps. succes cu prietenul. de data asta tu trebuie sa fii invatatoarea laughing si nu invers

26 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Fix asa am patit si eu. si la 6luni s-a despartit de minelaughing)

| DeeaMarry a răspuns:

Sincer, eu cred ca problema nu e ca e el virgin, ci ca el e virgin si tu nu.
Probabil ca altfel ai fi fost incantata sa fii prima femeie din viata lui, mai ales ca spui ca il iubesti.
El stie ca tu nu mai esti? Ce parere are? Pentru ca daca pentru el e ok, nu ai de ce sa iti faci probleme.
Spui ca este un barbat chipes, inteligent si amuzant. Cu siguranta a avut ocazii, dar a ales sa spuna nu. Tot respectul pentru un astfel de barbat!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar tu ce părere ai că el ca bărbat a tinut la virginitate, asta bineinteles daca este cumva adevarat, iar tu ca femeie nu.

| ancaaneci94 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am "ținut "la virginitate pentru că am avut o relație de lungă durată şi am facut-o din iubire pentru acel baiat si nu regret nimic.

| wolder a răspuns:

Sunt ok, sunt cuminti, de ce nu e bun? ce are? e perfect! vei fi prima lui femeie

| Emilian65 a răspuns:

Foarte buna. Tu ce parere ai? Daca iti place de el, actioneaza si fa-l barbat cu adevarat.

| LoveSleep a răspuns:

Chipeș, inteligent, amuzant și virgin.
Eu zic că cineva minte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Daca fata era virgina poate mintea dar asa? nu vezi ca a facut inca rau, daca stia spunea ca a facut sex cu cateva fete

| peperonies a răspuns:

Ai reactionat atat de bine incat te-ai dus sa scrii pe internet despre asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intreb cate fete o citeasca intreabare asta rolling on the floor. majoritatea se plang ca baietii vor doar sex si se simt "ofensate" si si tu dai peste unu virgin si deja vrei sa ii dai cu praf de mers. fetele aastea, cine va intelege laughing

| ancaaneci94 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa "ii dau cu praf de mers ", pur si simplu doar sunt confuză.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ancaaneci94):

Confuza cum? ca nu inteleg. nu e destul de "bun" pentru tine? nu inteleg acel "confuz"

| ancaaneci94 explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba asta, sunt confuza in sensul ca nu stiu cum sa ma comport cu el in momentul cand o sa intretinem relatii intime.
Nu vreau sa o fac pe "experimentata " si ma gandesc ca daca i-as da niste "sfaturi" sa zic asa poate s-ar simti aiurea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ancaaneci94):

Prost sa fie sa se simta aiurea. trebuie sa stie anumite chestii inainte de sex, daca nu are habar nimic nu o sa fie o partida prea grozava. plus ca numai are 15 ani sa fie aiurit, presupun ca e destul de matur sa nu se simta aiurea

| anonim_4396 a răspuns (pentru ancaaneci94):

Plus ca nu inteleg acel " e ciudat sa fie virgin la 21 de ani". am vazut aici pe site tot felul de baieti si fete intre 20 si 28 de ani virgini si majoritatea nu aveau mentalitatea din ziua de azi " trebuie sa fac sex de la 14 ani". atata tot. nu stiu de ce ai crede ca e ceva in "neregula" cu el. zii mersi inca " ca nu esti un numar pe o lista

| ancaaneci94 explică (pentru anonim_4396):

Sunt pentru prima data aici, trebuie sa recunosc ca mi-a trebuit ceva curaj pentru a posta aceasta intrebare!
Mulțumesc pentru sfaturi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ancaaneci94):

Pentru nimic. mai mult curaj pe viitor, nu te cunoaste nici naiba aici, aia e partea buna laughing

ps. succes cu prietenul. de data asta tu trebuie sa fii invatatoarea laughing si nu invers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

e de apreciat, iar tu te îndepărtezi de el că ai aflat asta. serios?

| ancaaneci94 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa ma indepartez de el, tocmai cum spuneam : "sunt indragostita " dar in accelasi timp si speriata.
Nu m-am asteptat la asa ceva, nu stiu cum ar trebui sa procedez, nu mi se pare normal ca la varsta lui sa nu-si fii inceput viata sexuala dar pe de alta parte el mi-a spus ca vrea ceva "diferit ".
Deci, il inteleg dar ce sa fac in momentul cand ajung sa ma culc cu el? Nu vreau sa-l fac sa se simta aiurea ci sa las totul sa decurga de la sine...dar ar trebui sa-i dau sfaturi? sa-i explic "anumite lucruri?
S-ar simti aiurea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ancaaneci94):

știi, nu înțeleg de ce spui că e ciuda ca la vârsta asta să fie virgin. adică ar trebui apreciat, și consider că e un sentiment frumos să știi că ești prima persoană din viața lui cu care face asta. e normal să fie puțin jenat de situație, dar ești acolo. lucrurile vor decurge de la sine și o să fie totul bine, mai important e ce simțiți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun,bun... ti-a marturisit si tu ai incremenit? Lamureste cu el treaba asta. Pot exista motive intemeiate pentru care inca nu si-a inceput viata sexuala. Reactia ta a fost una corespunzatoare. N-ai avut tupeu sa-l judeci sau sa razi de el pentru ca ai privit mai intai la tine. Il lasi daca ai o retinere, inseamna ca nu-l meriti. Posibil sa fie un test la care tu te-ai pierdut cu firea. Asta inseamna ca si-a facut efectul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, personal, am o parere foarte buna despre ei. Am si eu cateva cunostinte in aceeasi situatie.

| Eduard196 a răspuns:

Bravo lui! Asta da om adevarat

| PsihopatX3 a răspuns:

Nu există o vârstă standard la care să te dezvirginezi, fiecare o face când are ocazia. Nu e mare lucru că e virgin, se învață pe parcurs.

| qCrazyMan a răspuns:

Poate a fost genul de baiat timid, dar un baiat virgin la 22? chipes, inteligent, amuzant? e ceva aici

| ancaaneci94 explică (pentru qCrazyMan):

Da...si eu mi-am facut tot tipul de scenarii in minte si am incercat sa vorbesc cu el si sa aflu motivul pentru care nu a facut-o cu cineva si raspunsul lui fiind : "Nu consider ca este nici un fel de rusin faptul ca sunt virgin, pur si simplu m-am culcat cu cineva ca nu am intalnit persoana respectiva cu care sa-mi incep viata sexuala. Vreau ceva diferit.
Am avut destule ocazii si nu imi pare rau ca nu am profitat de ele "
Eu ce sa cred?

| Lawliet14 a răspuns (pentru ancaaneci94):

Ce sa crezi? Nu-ti convine ca e virgin? E mai bine asa, prostuto! Nu-i nicio problema, il stii pe Joe Black?