| andradan a întrebat:

Numele meu este ada si am si eu o nelamurire.Am facut sex neprotejat si ciclul nu mi-a venit in luna mai si a intarziat 8 zile.Am facut test de sarcina ozone, iar raspunsul a fost negativ deci nu sunt nu? Va rog ajutati-ma. Dar vreau sa spun ca am simptome de ciclu ma doare burta si sanii.Nu sunt insarcinata nu? Va rog ajutati-ma.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul de sarcina nu este 100% sigur. Pentru a atinge siguranta indicata pe ambalaj (in jur de 98%) trebuie sa-l faci la minim 21 de zile de la contactul sexual neprotejat, din prima urina de dimineata si sa-l repeti dupa inca 3 zile, in aceleasi conditii.
Ca sa fii 100% sigura, insa, trebuie sa te duci la ginecolog. Durerile de sani si burta pot fi atat semne premenstruale, cat si semne de sarcina.

Abh
| Abh a răspuns:

Repeta testul peste 2-3 zile neaparat din urina de dimineata.

| lextim a răspuns:

Nu, nu esti. dar 100% nu pot garanta, iti zic sa repeti testul ozone cum a zis brigaela.

| alinpocris10 a răspuns:

happy cat de repede trec ani. Si uite ca nu ai ramas. Cum ma bateai la cap ( mai lasat laughing ) pacat ca dupa ani astia chiar imi doresc. dar nu stiu tu. Si scriu aici ca am vazut postarea ta din 2010. Si toate amintirile cu tine au venit ca un feed back...

| Bubu a răspuns:

Daca ti-ai inceput viata sexuala e si normal ca ciclul menstrual sa nu-ti mai vina regulat. O sa ai o dereglare dar nu trebuie sa te sperii pentru ca asa se intampla la majoritatea fetelor de varsta ta.

| roxpau a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti un medic ginecolog poti fi insarcinata si testul sa iti iasa negativ ( cantitate ade hormoni HCG este prea mica ) sau poti face o analiza de sange care depisteaza sarcina ( beta hcg )

Răspuns utilizator avertizat
| Zero a răspuns:

Andra buna, iti pot spune sigur ca nu esti insarcinata, sunt doar niste efecte ale actului sexual, cunosc o persoana care i s-a prelungit perioada de menstruatie cu o zi de la prima partida de sex happy sau de exemplu curgea mai mult sange, deci este ceva normal

| Deutza_4524 a răspuns:

Buna, din moment ce ai facut testul de sarcina si a dat un rezultat negativ, nu iti fa griji.nu ar strik si o fuga la ginecolog dar sansele sunt minime pentru a fii insarcinata, simptomele au aparut in urma contactului sexual.
Pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-a manacat sa te f**i acum suporta consecintele... ai ramas nu mai ai ce sa faci. du-te la ginecolog ca el poate sa iti dea verdictul nu o prostie de test