| strem a întrebat:

pe data de 6 ianuarie am avut un contact sexual neprotejat,iar a doua zi seara am inceput sa am niste dureri mari de sani,care e cauza? precizez ca sanii sunt foarte umflati,tocmai mi se vad venele tare de pe ele,ma cam dor la atingere, si ma doare in jurul sfarcurilor si anumea areolele.Nu cred ca e vorba de venirea menstruatiei, deoarece ultima menstruatie am avut-o pe 21 decembrie.Va rog ajutati-ma! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Durerile de sani sunt din cauza reactiei corpului tau in urma contactului sexual neprotejat.Mai ales ca erai in perioada maxima de fertilitate.Deci ai ramas gravida.

10 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Poate te-a muscat de sfarc....glumesc, ia in calcul o posibila sarcina

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina, ce virstă ai?

| strem explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 21 de ani...dar care sunt cauzele unei dereglari hormonale?

| strem explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 21 de ani, dar care ar fi cauzele unei dereglari hormonale?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru strem):

Cauzele doar un medic ginecolog ti le poate spune, fiecare organism este diferit, in urma analizelor si cosultului de specialitate, ginecologul i ti va spune care este adevarata cauza, eu nu stiu, nu sunt medic.))

| strem explică (pentru CristiDinBucuresti):

Corect laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai o dereglare hormonală, sau te pregătesti de venirea ciclului, i a niste calmante daca nu mai poti de dureri.

| corbulalbrosu a răspuns:

Macar in perioada de maxima ferilitate ar trebui sa va protejati. Asa cum spune si cristi poate fi de la o dereglare hormonala.Acele areole se numesc mameloane, nu ai precizat ce te doare de fapt? intregul san sau doar zona mameloanelor si sfarcurile? Nu ai precizat daca ai menstruatie regulata sau neregulata, daca ti-a mai venit anapoda, mai devreme sau cu intarzieri.

| strem explică (pentru corbulalbrosu):

Ma doare intregul san, dar si zona mameloanelor, sfarcurile nu ma dor.Menstruatia de obieci o am regulata, dar acu 2 luni, am patit sa imi vina si de doua ori pe luna.dar in ultima luna mi-a venit normal...