| mmica99 a întrebat:

Primul numar s-a finalizat cu ejaculare in prezervativ apoi dupa o ora a urmat si cel de-al doilea NEPROTEJAT insa dupa ce partenerul a urinat si s-a sters iar contactul sexual s-a finalizat fara niciun fel de ejaculare. Intrebarea mea este ce sanse sunt de o eventuala sarcina avant cont ca barbatula urinat intre numere, nepunandu-se problema unei ejaculari la cel de al doilea numar?
Mentionez ca era perioada fertila

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa, chiar si daca actul sexual a fost intretinut intruna dintre zilele apartinatoare perioadei fertile a ciclului menstrual, posibilitatea de a mai putea sa ramana spermatozoizi in uretra si mai ales de a mai fi si viabili este d.p.d.v. teoretic exclusa. Doar in cazul unui ghinion fantastic de mare s-ar putea forma o sarcina in conditiile precizate. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul este de cam 25%, cel al unui contact sexual neprotejat fara ejaculare, in perioada fertila. Daca nu urina si nu se spala (stersul nu are nici o valoare), riscul era cel putin dublu.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce, nu a mai avut 2 lei sa cumpere 2 prezervative?
Stii ca exista totusi risc de sarcina, nu?

Fa un test de sarcina, dupa 21 de zile de la partida sexuala.

| mmica99 explică (pentru Violleta2022):

Care ar fi acel risc de sarcina?

| Violleta2022 a răspuns (pentru mmica99):

Ti-a raspuns sofisis, mai sus!

| sofisis a răspuns:

Risc exista. Nu poti fi niciodata 100% sigura ca prin acea urinare a iesit absolut toata sperma ramasa pe canal.