| MiruZX a întrebat:

Bună seara,
S-a mai confruntat cineva cu problema asta?
Am luat duphaston 5 zile câte 2 pastile pe zi și sunt 11 zile de când am terminat tratamentul și menstruatia încă nu a venit. Am vorbit cu medicul și a spus să anunț dacă nu vine în decurs de 2 săptămâni și de atunci tot aștept să apară.
Și am văzut ca mai scria cineva ca Normens ar regla menstruatia, ce părere aveți cele care ați luat? A mai luat cineva normens cu duphaston pentru a rămâne însărcinată?
Mulțumesc pentru răspunsuri!

5 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Menstruația are și rolul de a elimina foarte multe toxine din organism, este și o funcție de reglare a unor funcții. Trebuie sa acorzi o atenție deosebita asupra stilului tău de viata și sa schimbi tot ce e nociv. Stresul este unul din factorii principali ai dezechilibrelor. Nu poți sa ramai insarcinata dacă viata ta e un calvar, pentru ca corpul tău știe, subconștient, ca stilul tău de viata nu este potrivit acum pentru o sarcina. Pentru ca acel copil nu se poate dezvolta normal. Acorda atenți deosebita acelor domenii din viata care iti aduc cel mai mult stres. O relatie toxica cu un barbat care nu iti oferă suport și stabilitate, un servici care te epuizează etc, fumat și consumul de substanțe toxice (medicamente de care de fapt nu ai nevoie, droguri). Odihna suficienta, relatiile constructive cu persoane care te iubesc și te sustin, mediu de viata echilibrat, hrana sănătoasă, fructe și legume crude care hranesc cu adevarat pot fi cele mai bune "medicamente".

| Robert2526 a răspuns:

Nu este nimic ciudat, probabil o sa mai fie nevoie de inca 5 zile de tratament. Ai ovare micropolichistice?

| NikiNikisor a răspuns:

Buna, nu este recomandat sa combinați Normens cu Duphaston!

| MiruZX explică (pentru NikiNikisor):

Mulțumesc frumos

| Zitagabor a răspuns:

Buna! Eu acum sunt chiar la tratamentul ăsta, au trecut trei zile și incă nu mi-a venit menstruația, sunt curioasă ție ți-o venit?