| BZCP a întrebat:

Sunt băiat, locuiesc intr-un oraș mediu din Moldova, Romania. Am 23 ani si stau la curte cu mama si bunica ( restul fratilor fiind plecati ), tata este decedat de cand aveam 8 ani. Lucrez intr-un depozit pe un post bunicel si cu un salariu ok. In trecut am lucrat intr-un supermarket din oras 2 ani jumate. Am terminat liceul in 2014 cu bac promovat si am plecat in Anglia la fratimiu unde am lucrat 5 luni intr-un depozit. M-am intors in 2015 sa ma înscriu la facultate in Iași (FEAA UAIC ). Am fost admis dar cand sa ma duc in octombrie hop au intervenit niste probleme de familie, o sora mai mica s-a îmbolnăvit si am dat toti banii pentru ea ( intre timp ea a plecat in Germania ). Atunci mi-am retras dosarul de la FEAA si m-am angajat la supermarket.In 2016 mi-a disparut ideea de facultate deoarece deja aveam 2 ani in plus fata de cei din anul 1. Problema mea cea mai mare e ca nu reusesc sa-mi fac o prietena/ iubita. Viata mea e foarte monotonă si nu stiu de ce.La magazin am avut numai colege cu iubit una singura era perfecta pentru mine dar nu a vrut.La depozit nu am colege fete. Prieteni am doar 3 de varsta mea fosti colegi de scoala, unul e căsătorit cu copil, unul e la Iași student la medicina si ultimul nu prea am ce vorbi cu el. In orasul in care locuiesc e cel mai depopulat din RO toti fiind in Italia, Anglia, Germania etc asta inseamna ca viata sociala lipseste orasul fiind pustiu duminica si sambata seara. Plec dimineata la munca mai fac cateva cumparaturi si apoi acasa ori stau pe tefon ori la laptop, ceva treburi prin curte si gradina si iar ziua urmatoare la fel. Asta se intampla de 3 ani pur si simplu nu gasesc una pentru mine. Ultima a fost o fata pe care am intnit-o in tren in drum spre Iasi dar a durat putin relatia datorita distantei. Pe Facebook am gasit dar toate dau cu " seen" sau "da" " nu" etc la mesaje.As vrea sa mai plec cativa ani in alta tara sa fac bani pentru o afacere in agricultura in RO dar nu vreau sa plec singur. Pur si simplu parca nu gasesc nici una. Si nici copile de liceu nu vreau. Vreau un sfat. Multumesc!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar la biserica ori la discoteca, nu ai cautat?
Daca nu gasesti, fa-ti drum in orasele mari la sfarsit de saptamana si iesi la agatat.

| Freya1 a răspuns:

De ce nu te duci sa muncesti in deplasare prin alte orase? poate te indragostesti de vreunu si vreuna si tot ramai pe acolo.In fond sa mergi in strainatate, sa faci bani si pe urma sa iti faci un statut intr-un oras/sat unde nu mai e nimeni nu nu isi are rostul.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Cam nasol de tine. Nu prea poti face multe cu privire la asta. Daca zici ca orasul e pustiu sambata si duminica inseamna ca nici prin discoteci nu poti iesi sa gasesti ceva. La facultate daca o sa te duci s-ar putea sa gasesti, momentan daca nici nu lucrezi cu femei nu prea ai ce face.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Mută-te din orașul ăla.
Fa-ti abonament la sala sau la un bazin de înot dacă ai în oraș. Cauta locuri în care poti întâlni persoane de varsta ta.

| BZCP explică:

Nu fumez, nu sunt gras sunt un pic mai timid si retras aduca nu ma bag in sufletul unui om. Sunt frumos dpdv fizic, sunt educat, respectuos.

| alina2k18 a răspuns (pentru BZCP):

Pl o ai mare?

| ajutortpu1 a răspuns (pentru alina2k18):

Tu ai creier?

| BZCP explică (pentru alina2k18):

15+

| mihaicelsfant a răspuns (pentru alina2k18):

rolling on the floor esti beleawinking

| BZCP explică:

Roman Neamt