| andreeam883838 a întrebat:

Buna seara TPU! am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu acum 2 saptamani. el a avut erectie afara. a scos-o din mine si mi a spus dupa cateva secunde ca si-a dat drumul (afara nu in mine).s-a sters cu un prosop din bumbac si dupa cu servetele umede iar dupa am continuat actul sexual, iar si-a dat drumul, tot asa s-a sters cu prosop si servetele. tin sa mentionez ca am mai facut asa si in alte dati si nu s-a intamplat nimic! astept raspunsuri serioase si urgente! o zi frumoasa tuturor, numai bine!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a ramane insarcinata procedand in acest mod este de circa 25% adica atat cat reprezinta perioada fertila din totalul perioadei unui ciclu menstrual. O sarcina se poate produce doar in cele 5-6-7 zile cat tine perioada fertila si probabil ati avut sansa sa nu intretineti acte sexuale in aceasta perioada a ciclului tau menstrual. Insa prin modul de a proceda probabilitatea de a ramane insarcinata este chiar foarte mare. Ar mai putea exista o explicatie sau posibilitate, si anume ca unul dintre voi doi (sau chiar ambii) sa fie steril si din acest motiv sa nu se poata forma o sarcina. Sanatate.

| andreeam883838 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci procentul de a ramane insarcinata este 25 la suta?

| andreeam883838 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci probabilitatea este de 25 la suta?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru andreeam883838):

Eu am spus 25% deoarece cele 7 zile care reprezinta perioada fertila sunt un sfert (1/4=25%) din cele 28-30 de zile ale unui ciclu menstrual normal. Insa in cazul in care sexul se intretine in cele 5-7 zile ale perioadei fertile si cu cat momentul sexului este mai apropiat de data de ovulatie cu atat va creste probabilitatea de sarcina spre 75-85%. Doar in cazul in care unul dintre voi este infertil dispare posibilitatea de a se forma/naste o sarcina.

| Oana92 a răspuns:

Banuiesc ca ai vrut sa spui ca a ejaculat afara, nu ca a avut erectie afara oh go on

Ce nu inteleg eu e motivul pentru care se sterge cu servetele si cu prosoape. S-a descoperit apa calda intre timp...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Poate erau servetele calde...

| Skilline2012 a răspuns:

Esti proasta. Cum sa stim noi daca esti sau nu gravida? Mai devreme ai spus ca nu s-a intamplat nimic in alte dati, nu tot tu ar trebui sa tragi concluzia asta?

| andreeam883838 explică (pentru Skilline2012):

Adica la alte contacte sexuale identice, nu am avut parte de o sarcina nedorita happy