| Andreee83 a întrebat:

Am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu, a scos-o din mine la un moment dat si dupa mi a spus ca si-a dat drumul (afara nu in mine), s-a sters cu un prosop din bumbac foarte bine, dupa cu servetele umede si am continuat actul sexual, dupa iar si-a dat drumul (tot afara) si a facut la fel, s-a sters cu alte servetele si am continuat din nou. Riscurile sa fiu insarcinata? Au trecut aproximativ 2 săptămâni. Astept răspunsuri urgente..multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intotdeauna dupa ce se produce ejacularea ramane lipit de peretele uretrei o anumita cantitate de sperma care nu se poate elimina prin nicio spalare sau stergere a penisului oricat ar fi aceasta de atent sau perfect executata. Acea sperma deosebit de vascoasa si aderenta se poate elimina doar cu ajutorul jetului urina. In caz contrar daca barbatul nu urineaza acea sperma vascoasa la inceput, dupa trecerea a 5-10 minute intra intr-un proces de fluidizare devenind tot mai lichida si se amesteca cu lichidul preejeculator si incepe sa se prelinga sau scurga insesizabil din penis. In cazul in care urmeaza un al 2-lea act sexual se va scurge invariabil in vagin si se poate considera ca in cel de al 2-lea sex de fapt s-a produs o ejaculare involuntara. Daca sexul a fost intretinut in perioada fertila a ciclului tau menstrual posibilitatea de a lua nastere o sarcina este exact la fel de mare ca si in cazul in care ejacularea ar fi fost intentionata. In concluzie exista toate premizele de a fi ramas insarcinata.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa fiecare act sexual, pe canalul penisului ramane sperma care la urmatorul act sexual se varsa in vagin si poate da nastere la o sarcina nedorita. Deci la tine s-a descarcat de doua ori, sansele de a ramane gravida sunt duble daca erai in perioada fertila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce l-ai lasat, mai, sa o scoata? De ce?

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Sa faci un experiment. Sa-l pui pe prietenul tau, alergic la latex, care tine atat de mult la tine, in cat alege sa te puna sa treci prin ce treci acum, pune-l sa se masturbeze si dupa ce ejaculează, sa se spele bine si sa aștepte. Sa verifice cat de curat este dupa o juma de ora. Surpriza iti va oferi raspunsul.

| floringabor a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata. Ca sa ramai insarcinata este nevoie ca sperma sa mearga in vagin