| LittleRose a întrebat:

Buna seara TPU! Saptamana trecuta am avut contact sexual neprotejat, fara ejaculare. Nu sunt sigura daca menstruatia trebuia sa imi vina saptamana asta sau saptamana viitoare. Insa de la acel contact au inceput sa ma doara sanii si par mai ridicati si mai umflati. Am dureri de ovare ca si cum ar trebui sa imi vina menstruatia. Credeti ca e posibil sa fiu insarcinata?

4 răspunsuri:
| LittleRose explică:

Multumesc frumos pentru raspuns! As fi vrut sa ofer mai multe informatii insa nu prezint alte simptome de cat cele descrise mai sus. O seara buna va doresc!

| LittleRose explică:

Multumesc frumos pentru raspuns! As fi vrut sa ofer mai multe informatii insa nu prezint alte simptome decat cele descrise mai sus. O seara buna va doresc!

| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele specifice unei sarcini pot sa apara (doar in cazul unor femei, nu a tuturor) cel mai devreme dupa trecerea a circa 5-6 saptamani de la data intretinerii sexului. In cazul in care cIiclul tau menstrual nu este regulat si nu iti poti cunoaste/determina perioada fertila, intretinerea unui sex neprotejat poate avea urmari nedorite. Durerea de sani chiar daca a aparut imediat dupa acel act sexual nu poate avea nicio legatura cu sexul sau o eventuala sarcina. Mai degraba durerile respective ar putea sa reprezente de fapt anumite semne premenstruale. Pe baza datele prezentate este imposibil sa se formuleze un raspuns clar, concis dar mai ales corect. Se pot elabora doar anumite presupuneri/pareri cu totul nefondate. Multa sanatate

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta, esti gravida.