| MyRuXzZzA a întrebat:

Buna seara TPU! Sincer, numai pot sa tin la mine, trebuie sa spun cuiva big grineci totul incepe acum cam. 3 ani si ceva cand eu m-am imprietenit cu un baiat. Am fost impreuna un an si apoi in vacanta de vara eu am plecat in Italia si m-am despartit de el si am stat cu altcineva dar pe el tot nu puteam sa il uit. El Este de la centru de plasament sad Ma rog Toate bune si frumoase m-am impacat cu el. In septembrie in anul trecut ceva se schimbase, ma inselase de 3 ori cu o fata, si eu iubindu-l l-am iertat de fiecare data. Intr-o seara am vorbit cu el la telefon si mi-a spus ca s-a culcat cu multe fete si batea apropouri. Eu Sunt mai mica de varsta, nu foarte mica dar oricum nu pentru a imi incepe viata sexuala. Apoi a vorbit cu prietenul lui si i-a spus ca ar vrea sa se culce cu mine ca stam demult, si acel baiat mi-a spus mie... Dar eu nu vroiam deloc. Acum o saptamana m-am despartit de el pentru ca nu am suportat chiar daca il iubesc si acum. El in toti cei 3 ani si jumatate si-a batut joc de mine, a stat cu mine doar ca sa se poata culca cu mine. Imi este atat de greu, va dati seama, eu il iubesc foarte mult si el pur si simplu isi bate joc. Am incercat sa nu il mai caut sa nu il mai sun nimic pentru ca am zis ca pana la urma o sa il uit. Acum... Va pun o intrebare simpla, daca ati fi in locul meu ce ati face? Nu vreau sa ma impac cu el, vreau doar sa stiu cum sa abordez situatia, pentru ca stiu ca in primul rand numai trebuie sa il caut, dar macar un fel de plan ceva Nu stiu! Sper ca nu o sa ma injurati sau. Ceva de genu pentru ca din aceasta cauza ma simt groaznic. Va rog, dati-mi un sfat! Va multumesc mult! kiss

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna mai iubita!
Pai tu esti in dezavantaj din cate am citit eu! In primul rand tipul e de la plasament si ar trebui sa stie prin ce suferinte a trecut,a trait fara parinti si in mod normal,ar trebui sa fie fixat pe ideea de familie,nu de aventuri.
Tipul nu te iubeste,iti spun sincer,el daca a recurs la chestii de genul,doar ca sa te culci cu el,inseamna ca numai asta isi doreste de la tine si cred ca este un motiv destul de intemeiat sa ti l scoti odata in minte!
Trebuie sa te gandestui si sa vb tu cu tine insuti,ca suferi pentru o cauza pierduta,si ai mai zice ca sunteti despartiti din alte cauzae,dar ar exista dragoste,asa ai mai zice sa lupti sau sa suferi,dar cum el nu si doreste decat sex,automat suferi degeaba!
Numai gandirea pozitiva,motivul asta si faptul ca trebuie sa te respecti pe tine in primul rand,trebuie sa te faca sa te gandesti ca nu trebuie sa te mai gandesti la el.
Eu stiu ca e greu,ca practica ne omoara,dar pana la urma si ratiunea ta trebuie sa te faca sa gandesti altfel.
Nu ai pentru cine,nu exista dragoste intre voi[adica din partea lui] si nu are rost.
Cu timpul vei gasi pe altcineva,cu siguranta,pentru ca,, orice sac, isi are petecul,,!
Numai bine iubita!

5 răspunsuri:
| Ady192 a răspuns:

Iti incepi viata sexuala cand vrei tu nu cand iti impune cineva...ai luat o decizie foarte buna...ca sa-l uiti mai usor da-i block pe mess, fb sau ce mai folosesti, schimba-i numarul de telefon in nu raspunde si cu timpul ai sa-l uiti chiar daca nu este usor. iti doresc mai mult succes pe viitorhappy

| rOxAnNe02 a răspuns:

Draga mea, in primul rand trebuie sa te gandesti ca omul asta nu te merita.foarte bine ca ai decis sa nu te mai impaci cu eloh go on...esti tanara, si baieti crede ma k gasesti la orice colt de strada! iesi cu prietenele tale.sterge i nr de telefon, idul, facebook-ul~! TOT! daca vrei sa il uiti o sa reusesti.trebuie doar sa ti doresti cu adevarat.si inca ceva, gaseste ti o persoana care sa te asculte si descarca te:* pupici. take carebig hug

| MyRuXzZzA explică (pentru rOxAnNe02):

Multumescc pentru raspuns... Ai mare dreptate! Te pup :*

| MyRuXzZzA explică:

Ati fost toti niste draguti, a trecut mult timp si uitati'ma fericita cu noul meu iubit:*! Asta va datorez numai voua scumpiii puppy dog eyes! Va puup si va multumesc pentru toate cuvintele minunate love struck

| Zapacitax a răspuns:

In primul rand omul nu te merita e foarte foarte clar kiss
E bine ca ai decis sa nu te mai impaci cu el
Lasa-l inkolo :@
Draga mea el nu te merita.
Scapa de el.
Daca vrei cu adevarat poti sa-l scoti din cap!
Te pup happy