| Laviy a întrebat:

Buna TPU sad As avea o mica MARE problemacrying. Acum cateva zile m-am despartit de prietenul meu, ma rog, el s-a despartit de mine. Sa va povestesc pe scurt.

Eu am 13 ani, el are 16, suntem de aprp 8 luni impreuna. Joi seara am vorbit la telefon. Eu i-am spus ca daca vrea poate sa se culce cu altele pentru ca inteleg ca e baiat, si eu nu vreau de la varsta asta. El a spus ca nu vrea, ca nu e acelasi lucru cand o faci de placere sau cand o faci din dragoste si ca e dispus sa astepe si sa o facem in ritmul meu. Ca altfel e riscul sa se indragosteasca de alta, i-am spus ca nu e un risc ca sunt sigura ca ma iubeste pe mine. El a spus ca si el e sigur ca ma iubeste pe mine dar ca se poate intampla. Mi-a spus sa fiu atenta ca ma joc cu focul si ma ard, si ca l-am pierdut cand l-am impartit cu altele. De atunci nu am mai vorbit nimic, nu imi raspunde la mesaje, nu ma mai sunat, pe facebook o trecut ca e singur.

Ce as putea face?crying Il iubesc mult, nu vreau sa il pierdsad. Stiu ca o sa ziceti ca la 13 ani nu e iubire, dar nu sunt ca celelatte fete, eu chiar pun suflet. Si il iubesc enorm.

Dati-mi va rog sfaturi sad

Răspuns Câştigător
| Noreasontosimle a răspuns:

Pai, sti te admir ca nu ai acceptat sa o faci cu el. Esti destul de mica, si da te inteleg ca pui suflet eram si eu asahappy. Dar daca el asa a ales. Lasa-l un pic in pace, o sa i se faca dor de tine si o sa te caute, sigur o sa mai vorbiti. Si spune-i ca tu ti la el, si nu vrei sa iti incepi viata sexuala, daca vrea sa te astepte e ok dar are mult de asteptat, Daca are nevoi" sexuale"laughing si tu nu vrei, la urma o sa se duca la altcineva. Dar nu stiu ce ar fi cu relatia voastra. Va descurcati voi, si sunt atatia baieti pe lume care te asteaptahappy
Important e sa nu cedezi din cauza ca ti la el. Continua sa fi asa! bafta:*

10 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Vb cu el spune-i ca nu mai vrei sa il imparti cu altele ca il vrei decat pentru tine:X

| answer a răspuns:

Ai grij sa nu faca asta ca tu, din disperare, sa ii dai ceea ce vrea! Daca faci asta, ti-ai ratat viata! Lasa-l si tu mai vezi-ti de carte si de joaca; Ai doar 13 ani, esti doar un copil, nu poti avea o relatie; Cum poti sa spui ca poate merge la altele ca e baiat si are nevoi? Cand un baiat iubeste, nu il impiedica nimic sa astepte fata pe care o iubestye! Ce nevoi? e doar o mare prostie! Daca nu sti sa iti stapanesti animalul din tine, atunci da, este o necesitate sexul, dar daca sti sa castigi o batalie cu tine insuti, inseamna ca sti ceea ce conteaza in viata asta si ca sti ceea ce vrei de la viata!
Pe bune, lasa relatiile de la varsta asta, ca mai ai nevoie sa cresti, sa te "coci" la minte, sa te maturizezi psihologic; In ziua de azi nu prea se mai stie ce e aia o relatie platonica; toti vor sex de mici, toti o fac fara protectie, dar toti fug de responsabilitati! Stiu ca nu iti sunt pe plac cu raspunsul pe care ti l-am dat, dar daca sustii ca esti asa de diferita fata de ceilalti de varsta ta, atunci gandeste-te la ceea ce ti-am zis si vei vedea ca am dreptate!

| Laviy explică:

Frate, situ asta e ca sa dati sfaturi. Vreau sfaturi, nu sa imi spuneti ca de la 13 ani mi-o trebuit iubitstraight face Cel mai bun raspuns o fost a lu Looloo :X

| Noreasontosimle a răspuns:

Multumesc matzobatting eyelashes

| adi4ever a răspuns:

Vine potopul peste voi, Fii Mei!

| annonnimus a răspuns:

Ce sfaturi mai vrei cand tu singura l-ai impins sa faca asta? Mai bine taceai si daca se intampla vreodata cand erati singuri sa vrea sa o faceti ii ziceai ca nu esti pregatita. Acuma suporta consecintele si inca ceva, lasa faza ca nu sunt ca alte fete, pentru ca nu trebuie sa fi ca altele la 13 ani toate iubim la fel nu conteaza ca una e mai "pitipoanca" ca alta. La 13 ani e vorba de atractie si de faptul ca e ceva nou, pe la 13 ani incepi sa iti dai seama de cea ce descoperi, tu esti atasata de el si cucerita poate de modul in care el te trateaza dar la 13 ani nu este iubire. Cred ca ti enorm la el dar mai ai de invat ca sa afli ce e aia iubire. Iubirea e ceva foarte complex si iti ia timp sa o explici si sa o demonstrezi.

| Polomitreaci a răspuns:

Iubit ti-a trebuit la 13 ani?

| Tonyi a răspuns:

Cauta-l, spune-i cal iubesti... ca inima ta nu mai e intreaga fara el:)
http://4bancuri.blogspot.com/

| lorik a răspuns:

Iubire poate fi si la 13 ani la mine a fost la 12

| Ema26 a răspuns:

Daca el numai la asta se gandeste ar trebui sa nu iti mai pese pentru ca il vei pierde de tot si de alta data nici nu o sa-ti mai spuna ca este cu alta si sigur o sa se repete intamplarea...happy acum zambetul larg si nu te mai gandi la asta pentru ca nu te merita.Succes!