| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara/ziua, TPU. am si eu 2 intrebari si sper ca nu va veti bate joc, pentru mine conteaza un raspuns foarte serios si fara misto, pentru inceput vreau sa va spun ca am 14 ani, imi place de o fata de 11 ani jumate. i-am spus mamei daca-i place de ea si a spus ca e ok dar e cam mica pentru mine dar eu aleg, bun. este o fata destul de ok din punctul meu de vedere si nu este pe interes, chiar daca are 11 ani jumate, este destul de ok. intrebarile mele.

1. ce credeti ca vor spune parintii ei cand vor afla ca am sarutat-o? (nu am facut-o inca, doar ca urmeaza :v) sau ce au spus parintii vostrii. imi e sa nu-mi iau bataie de la parintii ei =]

2. cum i-as putea spune ca o plac? am vazut ca si ea ma cam place. cel putin asa imi da semne. sambata ma duc la ea in cartier, 4-5 km distanta de mine si ea, ma duc bat la poarta cu un prieten, o chem afara si ii spun cand suntem singuri? daca este raspuns pozitiv, bine-inteles ca va urma acel sarut. :V sau nu stiu, cum as putea sa-i spun asta? imi e asa. nu stiu cum va reactiona. si parintii ei, si ea. dar banuiesc ca ma place si nu-mi va da raspuns negativ :?

raspunsul fara misto si cel care ia cel mai in serios intrebarea, primeste funda. am nevoie de un raspuns bun care sa aiba legatura cu intrebarile, nu raspunsuri gen : de la sarut se ajunge in pat, sau ca la 15 ani aveti copii sau. serios? sa te saruti nu inseamna sa ajungi si in pat si sa faci sex, nu am de gand sa fac asa ceva, si daca as fi avut de gand as fi facut cu protectie. dar nu am de cand sa fac asta la anii astia si mai ales cu o fata de 11 ani jumate. este prea jalnic :v

sarutul si iubirea nu au varsta, daca unii s-au sarutat la 17-18 ani, nu inseamna ca atunci trebuie sa ne sarutam si noi. eu doar am nevoie de raspunsuri cum ar trebui sa fac aia si cum ar reactiona, nu ca ar trebui sau nu sa sarut, e super normal sa te saruti la 14 ani, ea chiar daca e mica, nu inseamna ca nu are voie, doar nu face sex. fiti seriosi tongue
salut!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ai acceptul ei poti sa o saruti, nu este nimic gresit in a saruta o fata, indiferent ce varsta are ea.

| sweetangels a răspuns:

Ii spui sa inchida ochii ca ai o surpriza pentru ea, apoi o saruti! Eu asa am patit cand eram mica laughing

| Socke a răspuns:

Da inteleg.
Pai si ea te place. Atunci cand ii spui poti sa-i aduci si o cutie de bonboane o ciocolata sau niste flori.pur si simplu spune-i in fata.

Poti si sa zic sa va intalnititi mai des, sa te dai la ea, iar ea dupa aia posibil sa prinda ideea.
Totusi spune-i direct in fata.E mai sigur asa.
Nu stiu ce o sa zica parintii ei.Nu o sa te bata, nu-ti a griji.In cel mai rau caz nu o sa o lase pe ea sa fie cu tine impreuna.Dar ca sa mearga treaba intreab-o pe ea ce cred parintii ei despre tine si daca v-ar lasa sa fiti impreuna. Daca ea zice ca totul e in ordine, e bine. Daca spune ca nu o lasa parintii, atunci trebuie sa fiti in secret impreuna.Adica ea sa nu le spuna parintilor.
In rest totul e ok.