| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara/ziua TPU, am si eu cateva intrebari.
Vreau sa va spun pentru inceput ca am aproape 14 ani.
1. Daca imi fac si eu o prietena, dupa ce ne cunoastem mai bine si suntem impreuna, o pot chema la mine acasa? O chem sa vada unde stau, sa ii prezint casa, sa vorbim. Nu pentru prostii laughing bine inteles, am scris asta ca se gasea unul sa scrie ca o chem pentru prostii. Asa ca am mentionat ca nu.
Mama e acasa mai tot timpul, as fi preferat sa nu fie, sa discutam calumea, nu cu ea langa noi. Poate nici pentru ea nu va fi "confortabil", mama e de acord sa am o prietena, dar nu stiu daca e ok sa o intreb daca pot aduce acea prietena. Acasa happy
2. Daca o fata de. Cred ca are 12 ani :?, se baga in seama cu mine si cauta tot felul de motive doar sa vorbeasca cu mine, sunt sanse sa ma placa? Adica, se uita la mine frumos, vorbeste frumos, imi da semne ca ma place dar nu stiu. L-am pus pe vara-miu sa o intrebe daca ma place, i-a spus "nu, el unde e acum?" Vara-miu "e plecat, vine des pe aici, de ce?" Ea "a, voiam sa-i spun ceva." Ce credeti ca voia sa spuna? Ma gandesc ca vrea sa-mi traga o palma laughing nu ma astept sa-mi spuna ca ma place, nu stiu. Eu o cam plac laughing a vazut-o si mama, i se pare ok, au vorbit, au si dansat, aia m-a uimit un pic. In fine, care sunt sansele? Se baga mereu in seama cu mine fata de ceilalti baieti, din ce am observat eu. voi ce credeti, ma place? Ar trebuii sa o intreb, sa-i spun ca imi place de ea? Nu cred ca va face ea primul pas.

Funda celui mai bun raspuns, fara misto, nu are rost, ne ajutam unii pe altii. Mersi mult. Imi va fi de mare folos un raspuns mai argumentat, o seara/zi buna. A da, am uitat sa va spun, nu sunt din acelasi cartier cu acea fata, la 5-10 km distanta. Merg de 2-3 pe saptamana, as putea merge si mai des. happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Da, o poti aduce acasa, numai in prezenta mamei tale si numai insotita de unul din parintii ei (daca parintii ei vorbesc cu mama ta si cad de acord, parintele ei poate doar veni sao aduca si sa o ia, in rest ramanand numai cu mama ta). Nu o poti aduce acasa in absenta mamei tale si nici fara acordul parintilor tai si ai ei.
2. La 12 ani e prea mica pentru a-i place un baiat. Daca face toate alea inseamna ca e cam prostuta si nu s-a maturizat inca, e ca si cum ar umbla cu fardurile mamei la 3 ani. N-o baga in seama, e prea mica si prea imatura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da frate adu-o acasa discuta cu mama/tata. te place suta-n suta sigur. bineinteles ca trebuie sa o intrebi esti barbat? sau astepti ca domnisoara la maritat?

Răspuns utilizator avertizat