| Alexandru9710 a întrebat:

Buna, sper sa cititi tot.
Am 23 de ani si iubita mea tocmai s-a despartit de mine. La noi a fost problema de mici certuri de la inceput dar repetate in multe chestii inca de la inceput din partea mea, ea mereu crezand ca ma schimb. Nu a fost vorba de inselat sau altele de genul pe tot parcursul relatiei, ne iubeam enorm si aveam impresia ca trecem peste toate mereu. Insa in ultimul timp s-a intamplat ca eu cateva zile la rand sa fiu posesiv, sa fiu disperat sa fiu paranoic iar asta a facut-o sa nu mai spere la nimic si sa nu mai aiba asteptari mai ales ca aveam certuri din problema ca nu sunt responsabil si nu se poate baza pe mine cateodata. Astazi am umplut paharul iar ea mi-a spus ca nu mai poate, nu ma crede si nu mai vrea nimic.
O vrut sa stie ca sunt bine si calm si ca o sa trec peste sa nu sufar, incerca sa ma ambitioneze iar la sfarsit dupa ce mi-a spus ca m-a iubit, mi-a spus ca pot sa-i scriu oricand daca se intampla ceva.
Eu vreau din tot sufletul sa ma impac cu ea, ce sfaturi imi puteti da?

Multumesc frumos de rabdare.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bla,bla ea deja are pe altul de ceva timp si o sa fie cu el iar tu o jelesti si cica tea iubit, asta e o gluma, femeile nu iubesc cu adevarat ele profita de tine apoi next, car timp crezi in povesti o vei pati mereu

| Sofer a răspuns:

Într-o relație ar trebui sa va înțelegeți. Fără certuri stupide. Sunt femeile mai stăpâne în casa dar nu ai ce face dacă vrei sa locuiești cu o femeie ca te mai pune și ea sa faci și tu una alta prin casa.

| Goete a răspuns:

Uit-o.
Tu insuti spui ca Ea astepta sa te schimbi - si, culmea, te simti Culpat!, ca nu te-ai schimbat... Nu va iubeati cu adevarat, ea iubea o parte din tine si voia sa modeleze o alta parte. Cand iubesti cu adevarat, iubesti Intregul.
Schimba-te, fii catelusul Ei - pananisi va gasi altul. Sau fii tu insuti si gaseste alta.
Bafta

| Dana1999 a răspuns:

Asta ne place, sa credem ca putem schimba bărbatul. Dacă ea crede ca te a schimbat, se va plictisi și va pleca definitiv. Oricum cine te place te place pe bune, fără joculețe, te va plăcea asa cum esti.

| Justme79 a răspuns:

Daca in tot timpul relație nu ai știut să faci ceva pentru a îmbunătăți relația voastră și nu, numai acum că s-a terminat ce crezi anume că poți face diferit de ceea ce nu ai făcut când trebuia ...nu vreau să fiu rea dar tu ai fost cel care a greșit prin felul tau de a fi posibil acum nu știu sigur te poate testa daca ți a spus că încă poți să âi scrii încearcă măcar acum sa demonstrezi că chiar ești un băiat pe care ea se poate baza și încearcă să schimbi exact ceea ce crezi tu că nu ar fi ok!