| Cukiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Stiu ca vi se pare foarte stupid ca pun o intrebare de genul acesta...toata lumea pune intrebari stupide pe site, dar eu chiar nu stiu ce sa fac.Este mai mult o poveste. Si acum sa incep...

Am 15 ani.Imi place de un baiat(mult). Eu am doi colegi cu care ma inteleg super bine.Si lor le-am zis ca imi place de baiatul acesta.Si ei mi-au zis de cine le place.Si intr-o zi a fost un program de voluntariat la care a fost si el.Si de fiecare data cand ma uitam la el, se uita la mine. Iar cand toata lumea a plecat acasa, colegii mei au alergat dupa el sa ii zica ceva.Eu am crezut ca vor sa ii zica ca eu il plac si am inceput sa strig dupa ei ca disperata, dar i-au spus cu totul altceva(Cine stie ce o fi crezut el atunci?). Apoi cand ne intalnim pe holurile scolii mereu se uita la mine.Chiar prietena mea mi-a zis ca asta se tot uita la mine. Dar toti care stiu ca il plac spun ca nu este de mine, ca este tocilar, bla-bla-bla.Eu il plac enorm de mult.
Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? XOXO Merci

6 răspunsuri:
| Morphine21 a răspuns:

Pai fa ce iti spune inima.
Ce conteaza ca e tocilar?
Poate e destept, nu tocilar.
Tocilarul e ala care toceste si uita repede, nu care invata logic.
Daca va place-ti de ce sa nu incercati.
De obicei "tocilarii" sunt mai timizi.
Incearca tu sa intri in vorba cu el.
Mult succes!

| Ioana_2144 a răspuns:

Nu conteaza daca e tocilar conteaza ca tu il placi si sa stii ca daca se tot uita la tine inseamna ca si el te place si mie imi placea de un baiat si el se tot uita la mine in ore in pauze si pana la urma m-a sunat si m-a intrebat daca vreau sa iu cu el nu sti niciodata poate el te va intreba daca nu-i place de tine fa-l sa se indragosteasca de tine fa-l sa se uite fix in ochi tai si o sa vezi ca o sa te placa dar eu sunt sigura ca te place daca spui ca se uita mereu la tine

| AdRyAnA3 a răspuns:

Nu conteaza ca e tocilar! Daca tu il placi incearca sa-i spui sau daca nu spune-le prietenilor tai sa il intrebe daca te place. Mult succes big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l daca te place.Nu conteaza daca e bou, tocilar, prost, urat, frumos, scund, inalt si alte chesti de genul astawinking. Conteaza sa va placeti.Nu conteaza ce zice lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 15 ani.Imi place de un baiat(mult). Eu am doi colegi cu care ma inteleg super bine.Si lor le-am zis ca imi place de baiatul acesta.Si ei mi-au zis de cine le place.Si intr-o zi a fost un program de voluntariat la care a fost si el.Si de fiecare data cand ma uitam la el, se uita la mine. Iar cand toata lumea a plecat acasa, colegii mei au alergat dupa el sa ii zica ceva.Eu am crezut ca vor sa ii zica ca eu il plac si am inceput sa strig dupa ei ca disperata, dar i-au spus cu totul altceva(Cine stie ce o fi crezut el atunci?). Apoi cand ne intalnim pe holurile scolii mereu se uita la mine.Chiar prietena mea mi-a zis ca asta se tot uita la mine. Dar toti care stiu ca il plac spun ca nu este de mine, ca este tocilar, bla-bla-bla.Eu il plac enorm de mult.

| LucianaLusy a răspuns:

Eu sunt de parere ca... ar trebui sa-i spui ca`l placi. s`al intrebi daca vrea sa "fie cu tine" nu astepta sa faca el primul pas! si daca nu te place pierderea lui nu trebuie sa suferi tu pentu el!