| Adusca a întrebat:

Sunt Alexandra si am 12 ani. Imi place mult de un baiat si nu stiu cum sa-i arat asta. HELP ME! FUNDA

Răspuns Câştigător
| LittlePrincessi a răspuns:

In primul rand priveste-i gesturile, da-ti seama daca si el te place ca apoi inima ta sa nu iti fie franta. Gesturi care arata ca te place :
- Iti zambeste
- Iti cere numarul de telefon
- Iti cere o intalnire
- Te priveste lung
- Te priveste pe ascuns iar atunci cand tu il privesti isi intoarce privirea
- Iti vorbeste mereu
- Se balbaie uneori
Daca macar 2 dintre aceste gesturi le face,sa fii sigura ca te place! Tu nu fii timida,ii poti spune pur si simplu,asta daca cu adevarat vrei sa il ai! Deschide-ti o conversatie despre scoala,discoteci,orice si prinzi momentul, ii spui ca il indragesti si totul se va rezolva cu obtimism si curaj!
Iti tin pumnii si iti urez succes, te pup!

| Adusca explică (pentru LittlePrincessi):

Dar daca se sperie si cine stie ce scoate pe gura? Amandoi suntem timizi si avem muuuuuulte lucruri in comun.

3 răspunsuri:
| Alex a răspuns:

Il inviti la un suc, la o prajitura etc. In timpul intalnirii, dai semne care arata ca iti place de el si asigura ca vede si el. Daca il inviti, faci tu cinste. Daca te invita, el trebuie sa faca cinste. Incearca sa faci tu primul pas. Incearca sa-l tii de mana si apoi sa-l saruti incet si frumos. Succes!

| andr3ywtza a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ii arati ca il placi doar daca si el ti-a dat de inteles ca te place ca daca nu o sa fii suparata de neatentia lui! eu iti doresc sa ai norocul de partea ta:*