| GabyAlex999 a întrebat:

Buna, sunt baiat am 19 ani si ma excit prea repede, adica cand imi frec capul penisului in mai putin de 10 secunde ejaculez si cand ma uit la o fata care poarta colanti sau ceva mai mulat imediat penisul intra in erectie si fara sa ma gandesc la ceva erotic cand vad fete imbracate astfel. Ce pot sa fac? Este asta o problema? Cum pot face sa nu mai excit asa tare? De exemplu daca vreau sa fac sex cu o fata nu pot ca daca imi introduc penisul in vaginul ei risc sa o las insarcinata fiindca ejaculez prea repede. Funda

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti intretine raporturi sexuale fara sa lasi pe nimeni gravida, daca porti intotdeauna prezervativ!

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau cel mai indicat sfat pe care ar fi foarte bine sa-l urmezi este cel de a te informa corect in privinta actului sexual, dar mai ales in privinta procesului de procreere. Fiecare baiat care a ajuns in acel moment al vietii, la care exista posibilitatea sa-si inceapa viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea inainte de a intretine primul contact sexual, ar fi bine sa fii constient ca acesta ar trebui neaparat sa fie protejat. De asemenea sa fii deja corect informat ca pentru a se forma o sarcina, trebuie sa fie intrunite obligatoriu minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand orice fata/femeie care are ciclu menstrual, poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR atunci cand ii ajunge in vagin sperma autentica in urma unui sex sau masturbari si sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Adica in 1-a sau in toate cele 3-4 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei atunci cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei incat acesta sa poata fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator fiindca in acesta NU exista spermatozoizi.
2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar astfel, spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care ovulul exista deja in acel moment.
Trebuie sa stii ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, sau din orice. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa nu o lasi gravida, foloseste prezervativul.

| ywar a răspuns:

La 19 ani e prematur sa vorbesti despre experienta in pat. Nu vreau sa te simti aiurea dar tu daca vezi pe una in patru labe ti se scoala instant si din doua-trei miscari termini. Nu stiu daca sa te sfatuiesc sa maresti timpul preludiului- daca tu te exciti atat de repede. Un barbat adevarat care se pretinde barbat ar trebui sa nu se arunce atat de repede la cosul vulcanului... O femeie poate fi zapacita si adusa la stari vecine cu ruptul hainelor de pe ea si altfel. Cu timpul vei acumula experienta. Eu am facut-o la 23 ani si nu la 19 ani. Nu mi-e rusine sa spun ca am invatat si de la femei mai experimentate si a fost foarte bine pe mai departe. Mi se pare atat de departat acel moment happy Trec anii!

| Necunoscut112 a răspuns:

Fă sex cât mai des DOAR vu prezervativ. In timp se va rezolva.

| Endoryus a răspuns:

Cand o sa iti faci o iubita si sex regulat, scapi de problemele alea naive. Stai linistit. Dar pana atunci, naspa de tine.

| gheorghe699 a răspuns:

Este normal sa ti se scoale, cand vezi fete in colanti, la toti ni se scoala ..cand o sa iti incepi viata sexuala, toate se regleaza, stai linistit.

| Vasi_Don_1999 a răspuns:

Am aceeași problema. Ai rezolvat o?