| bianka_9378 a întrebat:

Sunt Bianka si am si eu o intrebare. Sunt virgina si vreau sa-mi incep viata sexuala doar ca mii frica, vreau sa shitiu daca doare la primul act sexual, ce simti de la inceput placere durere, astept ras.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar nu face pasul asta daca nu esti sigura ca iubitul tau te iubeste enorm, nu fa pasul asta daca sunteti de putin timp impreuna. comunicati cat de mult si incercati sa va cunoasteti cat de bine inainte. si nu fa pasul asta daca fata de el nu simti ceva foarte special, ceva ce n-ai putea simti fata de nici un alt baiat din lume. si inainte sa stii sigur daca el te simte cea mai speciala fata din lume si sa stii sigur ca te iubeste enorm. nu fa pasul asta doar ca e moda, este o mare tampenie si mizerie sa te arunci in bratele primului baiat. si sa stii sigur nu pierzi absolut nimic daca mai ramai virgina, el daca te iubeste ramane cu tine si daca nu e nimic intre voi, tu fa cum simti... dar sa fie totul special in momentul in care vei face acest pas.

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce vârstă ai?
Vrei tu să faci pasul sau ţi-a propus el?
Foloseşte prezervativul, poate durea sau nu, poţi sângera sau nu, poţi simţi plăcere sau nu, etc.
Pentru a te bucura de decizia luată un loc intim, plăcut te poate destinde de ce este în jur.
Toate adunate depind de voi doi.
Pa, pa.

| Flav a răspuns:

Draga Bianca, cati ani ai? Crezi ca nu ai timp suficient sa-ti incepi viata sexuala? Banuiesc ca ai o varsta frageda, ar trebui sa te ingrijoreze scoala acum.
Raspuns: doare de te...pe tine!

| Vizitiul a răspuns:

Durerea este infima, daca faceti dragoste si nu sex mecanic, s-ar putea sa nu simti nimic, o sa fi inundata de pasiune di doleanta.
Depinde si de baiatul cu care intretii raporturi sexuale, aici ma refer la experienta sa in ceea ce priveste sexul. Persoanele care-si poarta viceversa iubire bazata pe sentimente leale nu au parte de durere, ci de placere.

| catthshshshs a răspuns:

Din proprie experienta pot sa iti spun ca nu este asa de tragic, dar asta depinde si de organismul tau si cat de finut se poarta baiatul cu tinewinking

| elyssa20 a răspuns:

Buna! nu vreau sa te descurajez dar doare putin mai mult am putea spune. dar mai depinde si de organism si de himen. unele il au mai elastic.mai depinde si de starea in care te afli, iar el trebuie sa fie tandru sa se poarte frumos cu tine ca sa va destindeti.sa nu uitati de protectie, bafta si dragoste multa!

| Octavutzu a răspuns:

Buna. Sincer o sa te doara putin la inceput dar apoi o sa iti treaca caci durerea care o sa o simti o sa se transforme in placere. Succes.

| itarkan a răspuns:

Bianca o sa iti raspund prin o gluma:
Doua fete, ambele virgine stau de vorba, si discuta despre mute tampenii. Apoi una din ele, facandu-si prieten, pleaca cu el, si cand se intoarce nu mai este virgina. Cealalta foarte curioasa, o tot batea la cap:
-Si cum a fost? Doare?
-Da, doare.
-Doare tare?
-Nu prea...cum sa iti explic... e ca o durere de masea.
-? Cum asa?
-Pai te doare, dar nu vrei sa ti-o scoata.

| LovelyMan a răspuns:

Asta, in functie de fiecare fata in parte. Trebuie sa simti ca-ti doresti foarte mult pasul asta!
Cel mai bine e cand prima data faci dragoste cu un baiat pe care-l iubesti, asa vei trece mai usor peste durere.
Cel mai recomandat este sa incerce sa te penetreze cateva zile la rand, cate putin si la un moment dat se va rupe himenul cand nici nu-ti vei da seama.
Daca incearca sa te dezvirgineze din prima zi, o sa te doara mai mult decat prima varianta.
Oricum, dupa ce nu vei mai fi virgina, va trebui sa ti se formeze canalul (sa te penetreze foarte usor, delicat. Dupa 1-2 zile, veti putea face sex / dragoste in voie.

| lalala_5386 a răspuns:

Eu inca nu mi-am inceput viata sexuala.deci nu stiu cum as putea sa te ajuttongue Dar din cate am citit pana acum, prima data doare deoarece ti se rupe himenul si uneori pot curge si cateva picaturi de sangetongue Dar daca o faci cu un baiat pe care il iubesti si care te iubeste poate nu va mai fi asa dureroswinking

| masly a răspuns:

Depinde de organism.Iti spun din propria experienta sa o faci doar daca esti ca adevarat sigura ca esti pregatita, ca il iubesti si el te iubeste! Daca nu mai asteapta pentru ca alfel o sa regreti amarnik pasul acestatongue

| secret_2443 a răspuns:

Buna.prima data te doare putin, acum depinde si de baiat cum se comporta cu tine.

| nufar a răspuns:

Depinde de partener,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zvb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt bianca si vreau sa-ti spun cateva lucruri sfatu meu e sa nu faci dragoste cu el daca nu simti ca te iubeste cu adevarat mai asteapta momentul vine de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da fa te doare rau d tot daca tio impinge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te doare tare daca ti -o baga tare de tot

| bebe_2414 a răspuns:

Depinde de organism...eu inca nu am simtit placere desi am facut`o de 5 ori, dar depinde de partener, himen si organism, cand o faci, sa fi relaxata, sa nu te gandesti la nimic, laasa-te purtata de val.

| cristina_4255 a răspuns:

Doare doar daca baiatu/prietenul este putin mai dur asa ca ar trebui sa fie tandru big grin

| oana_7059 a răspuns:

Sar putea sa te doara dar doar un pic

| eagle88 a răspuns:

Ma mir ca baietii care iti rasp, asa vorbesc de parca ar fi simtit ei durerea...rolling on the floor))

| bianka_9378 explică:

Am 20 ani, si sunt cu el de 1 si 3 luni