| anonim_4396 a întrebat:

Sunt boboaca si imi place de un tip din liceu.Eu sunt in clasa cu unu dintre prietenii lui buni si o fosta colega din generala e in clasa cu el.Am vb cu colegu meu despre ce parere are si mi-a zis ce ii place si prietena mea mi-a facut rost de id lui si de nr lui de tel, insa nu am vb deloc pe mess fiindca nu ia mers netu si mereu cand mergeam la scl ma int cu el si cu colegu meu pentru ca vin impreuna la liceu si eu cu fata din cls cu el si cand ne'am int i'am zis "buna"...de cateva zile ma tot uit la el si simt ca m-am indragostit.incercam sa fiu pe unde era si el, ii cautam privirea.si mi s-a pus in gand sa il fac sa ma observe si l'm oprit pe hol si l'am intrebat daca e in clasa cu fata aia si daca a vazut'o.si intr'o zi am citit la horoscop ca trebuie sa il ignor putin.si asa am facut si in ziua aia m-am int cu el pe hol si ne'am privit in ochi si in alta pauza eram in pragu unei usi si a venit si el la usa dar pe partea cealalta, iar cand am plecat acasa am luato cam pe acelasi drum si era in fata mea si sa oprit.nu stiu sigur daca vroia sa intru in el. dar l'am privit in ochi si l'am ocolit usor...insa in urmatoarea zi ne'am privit doar o data in ochi si dupa evita sa ma priveasca, desi trecea pe langa mine. Oare ma place? Cum sa ma bag in seama cu el?

2 răspunsuri:
| Gabriella_1938 a răspuns:

Te place cum ai spus si u ignora-l putin si vezi cum reactioneaza. Daca a reactionat in felu` asta insemna ca insemni ceva pentru el

| firefairy02 a răspuns:

Uite..., poate nu e usor dar intreaba ''ma placi?''. Daca nu, incerca cumva sa iesi la o intalnire cu el! ma gandesc...:Buna! Vrei sa iesi cu mine undeva?(pentru ca baietii din ziua de astazi sunt cam speriati de bombe)!