| tocxsickid989toxic a întrebat:

Buna!
Sunt cu un baiat care e de aceeasi varsta cu mine. Ne cunoastem de cateva luni, dar simt ca il cunosc de o vesnicie. Am mai iesit pe afara inainte sa fim impreuna dar nu prea vorbeam unul cu celalalt. Avem multi prieteni comuni si asta ne-a facut sa ne intersectam de multe ori. Eu mergeam mereu la o prietena acasa si acolo ieseam la scara, unde sta si el. Baietii jucau fotbal iar noi fetele barfeam laughing Nu prea i-am dat atentie...
Acum suntem impreuna (azi facem 1 saptamana), dar de cand suntem imreuna a tot evitat sa iesim. El este la o alta scoala decat mine, dar mereu cand se duce de la scoala acasa trece si pe langa scoala mea. Mi-a zis ca incearca sa treaca intr-o zi ca sa ma conduca acasa, dar a gasit mereu pretexte cum il ia tatal lui sau ca are pregatire si nu si-a facut temele. Intr-un cuvant, ma evita. Momentan relatia noastra e bazata pe internet. Nici la telefon nu prea am vorbit pentru ca imi spune ca nu mai are minute sau alte chestii. sad
Dar pe de alta parte imi comenteaza la toate pozele de pe facebook, imi spune cat de frumoasa sunt si cat de mult tine la mine. L-am pus pe un prieten de-al lui sa il intrebe daca este cu mine la misto sau chiar ma place. Mi-a aratat conversatia in care spunea ca ma place. Si dupa l-am intrebat tot pe acel baiat de ce ma evita si mi-a zis ca undeori asa fac baietii, ca poate ii e rusine sa se intalneasca cu mine. Nu stiu ce sa mai cred. Voi ce ziceti, e cu mine la misto sau chiar ma place?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca chiar te place dar ii lipseste curajul, e timid cu fetele

| Șurubelniță a răspuns:

Nu e cu tine la misto, chiar te place, crede-ma. Acuma nu fii asa de pretentioasa si fii mai intelegatoare, daca omul nu a putut, nu a putut, asta e, ti se putea intampla si tie asta, i s eputea intampla oricui. A trecut doar o saptamana, nu o luna. Crede-ma ca o saptamana chiar nu inseamna nimic intr-o relatie si nu e tocmai indicat sa va vedeti zilnic.
Sunt convins ca te place, insa pur si simplu ai rabdare cu el. Daca vezi ca nu se tine de cuvant si nu vine sa te conduca acasa, poti sa-i amintesti subtil de ceea ce a spus. Il poti intreba daca are ceva de facut maine si daca nu cumva are chef sa treaca si pe la tine pe la scoala.
Daca te va evita in continuare, nu il parasi. Discuta cu el pe aceasta tema, spune-i ceea ce te nemultumeste si intreaba-l de ce te evita, daca sunt si alte motive. Daca el continua sa repete motivele, nu poti decat sa fii intelegatoare, asta e, o venit taica-so dupa el, are teme, bla bla bla insa in acelasi timp spune-i ca te nemultumeste faptul ca petreceti putin timp impreuna si roaga-l frumos, sa-si faca putin timp si pentru tine.
Daca nu vor exista diferente nici dupa aceste discutii atunci imi pare rau, dar nu prea ai ce sa-i faci omului. Poate ca e rusinos, sau stiu si eu are alte treburi, dar nu poate sa le aiba la infinit si nu te poate evita o vesnicie si sa pastrati legatura doar pe Facebook sau Mess. In cazul acesta, daca va continua sa faca la fel, sfatul meu este sa te desparti de el. Dar nu uita de a purta conversatia de care am vorbit putin mai sus.

Sper ca te-am ajutat, succes cu relatia!

| Nebunatyca69 a răspuns:

Poate tipul e mai timid așa de felul lui. Mai așteaptă și tu o săptămână, douâ, și vezi cum se comportă, dacă face la fel, dă-i papucii!

| Pysykutzza a răspuns:

Da adevarul este ca sunt multi tipi care sunt mai timizi sau care nu au avut multe relatii si de aceea te evita probabil ii este frica sa nu faca un pas gresit in fata ta care l-ar putea face de ras tu trebuie doar sa ai robdare iar daca nu ai poti face tu ceea ce astepti de la el. Bafta