| oanasunshine a întrebat:

Heei. Imi place de un baiat, suntem prieteni buni. Si el da niste semne cum ca m-ar place: mergem in fiecare zi impreuna la scoala, imi spune sa iesim, vorbim zilnic pe mess(mereu el deschide conversatia) si se poarta frumos cu mine. Ne cunoastem de 2 luni si ceva si e cu un an mai mare. E posibil sa ma placa si el ca mai mult decat o simpla prietena? Eu oscilez intre a-i spune ca il plac si a-l lasa pe el sa faca primul pas. Voi ce ziceti?:-s Funda.

11 răspunsuri:
| ゼロの a răspuns:

Hei mai bine fa tu primul pas, decat sa regrati ca nu ai facut-o.Adica ce ai de pierdut? Poate nu iti mai vorbeste 1-2 saptamani in cel mai rau caz, dar altceva ce sa iti faca?
Repet: Fa tu primul pas!

| Aale10433 a răspuns:

Pai incearca sa faci tu primul pas, fa semne mai evidente. Poate el n-are curaj sa-ti zica oh go on. hmmm oricum daca ai zis ca va intelegeti ar merge o relatie love struck. Succes :*

| nameuser a răspuns:

Eu cred ca te place,oricum,daca nu stii sigur daca si el te simpatizeaza(asa cum simti si tu pentru el),nu ar fi cazul sa-i spui pentru ca daca nu-ti va raspunde la fel,ar putea sa te simti prost. Oricum,vezi in continuare cum se comporta,pentru a vedea daca si el te place,ai putea sa-l faci putin gelos(da putin,sa nu creada ca esti vreao usuratica),adica sa te faci ca flirtezi cu altul cand esti cu dansul,sau sa-l ignori putin pentru a vedea daca te va cauta, sau sa te prefaci bolnava si sa vezi daca o sa te viziteze, o sa-si faca griji etc.Tu totusi il cunosti mai bine si daca faci ce ti-am zis eu aici si el da semne ca te place dar nu face primul pas ar putea fi pentru ca e mai timid, unora chiar le plac fetele mai indraznete, pentru ca se satura si ei sa faca intotdeauna primul pas, tu il stii mai bine.Si cred ca ar fi cazul sa ne spui si cati ani are baiatul pentru ca la anumite varste baietii sunt cam neseriosi si nu prea stiu ce simt cu adevarat.O zi buna! Succese!

| oanasunshine explică (pentru nameuser):

Are aproape 16 ani big grin

| AdrianVoicu a răspuns (pentru nameuser):

Fa primul pas si cazi in gropa si ia-ti spargi capu lasa-l naibi ca e mai mare nu e de tine ori cum la un momendat va despartit

| nameuser a răspuns:

Aproape 16? din cate stiu eu,din propria experienta si chiar din ce am invatat la biologie si educatie civica,nu prea sunt seriosi la varsta asta. Oricum,mai bine faci cum am zis eu, sa fii sigura ca te place, pentru ca, mie nu mi s-a intamplat, dar cred ca nu o sa te simti prea bine cand o sa-ti spuna ca nu simte nimic pentru tine.Mai sunt si din astia care dupa aia se rad cu prietenii,uite proasta aia bla-bla-bla.Din ce ne-ai spus tu,e clar ca te place,dar totusi ai putea fi pentru el doar cea mai buna prietena,pentru ca si eu am un coleg,ne intelegem foarte bine,e cel mai bun prieten,ma ajuta, radem impreuna, gasim teme de discutii, ma inteleg cu el mai bine chiar decat cu o fata. Oricum, succese!

| R0co3 a răspuns:

Eu zic ca te iubeste. nu te place :d Daca este un baiat care ti l-a dat destinul poti sa faci tu primul pas (daca simti asta) Sa fiti FERICITI! funda?

| Sicmao a răspuns:

Sigur te place! Succes.

| IssaFk a răspuns:

Da aceste semne pe care ti le da inseamna ca te place chiar foarte mult.Mai bine spune-i ce simti daca il placi asa de mult ca s-ar putea sa tio ia alta inainte si ar fi pacat ...Bafta:X!

| fatabah a răspuns:

Bai eu zic ca te place,pentru ca daca nu te placea nu iti dadea atatea semne,poate e mai timid si nu vrea sa-ti arate ceea ce simte pentru tine, poatr el crede ca tu nu-l place... sfatul meu e sa vorbesti cu el, sa comunicati mai mult despre iubire, sa vezi cum se manifesta... sper ca te-am ajutat, bafta:*

| danyboyarey a răspuns:

Daca te placea mai mult te futea in cur