| Diannne a întrebat:

Buna!kiss Sunt cu un baiat de 10 luni si ne intelegem foarte bine, avand in vedere ca el este mai mic cu 2 ani decat mine(eu am 16, el 14). A crescut fara parinti si probabil din aceasta cauza este mai matur si gandeste mai bine decat alti baieti mai mari. Credeam ca relatia noastra este perfecta, pana am intrat pe id lui si i-am vazut arhivele. Erau niste conversatii de acum 2 luni cu 2 prieteni la care m`a vorbit de rau. Plus ca vorbise cu inca 3 fete, carora le facea complimente si pe una din ele a chemat`o si cu el afara. Eu am decis sa ne despartim, dar practic nu eram despartiti fiindca inca vorbeam la telefon la fel de frumos cum era inainte. Peste cateva zile am intrat iar si i-am vazut arhivele si am aflat ca era cu o fata, cu care se combinase intr-un parc din cartier, desi el se tot ruga de mine sa ne impacam si imi spunea ca ma iubeste. Intre timp eu am fost sa ma iau de acea fata si s`au despartit, el spunandu`i ca ma iubeste pe mine si zicandu`mi mie ca a stat cu ea din plictiseala. Acum tot am impresia ca ma inseala, nu mai am incredere deloc in el, am impresia ca se tot duce in acel parc atunci cand nu`mi raspunde la telefon sau cand zice ca are alta treaba, chiar daca mi-a promis ca nu va mai merge acolo. Nu stiu ce sa fac, nu stiu cum sa am incredere in el, daca nu m`ar iubi de ce ar mai sta cu mine si nu stiu cum sa fac sa nu mai sufar. Va rog din suflet ajutati`ma cu un sfat.

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Fi indiferenta sa vezi daca lupta sa fiti ca inainte

| anca13 a răspuns:

De la tine de acasa ai intrat pe id-ul lui? un lucru e cert,daca a vorbilt cu vreo fata,nu a vorbit de la tine de acasa, deci doar la el acasa de pe compul lui poti sa-i vezi arhivawinking E greu cand n-ai incredere in cineva, ti-a tradat-o si grea e recapatarea. Poate a intervenit ceva intre voi:monotonia si a cautat in alta parte ce ii lipsea.Sunt doua motive pentru care mai sta cu tine:s-a obisnuit sau mai simte ceva pentru tine.El e foarte mic si stii ff bine ca fetele au mentalitatea mai deschisa cu doi ani raportata la varsta pe care o au, in comparatie cu baietii.Vezi cum decurg lucrurile in urmatoarele doua luni...si daca nu, orienteaza-te catre cineva cu cel putin 2 ani mai mare ca tine, ai sa vezi ca si comunicarea dintre voi e altawinking

| Anonim3007 a răspuns:

Emotionanta poveste :sfatul meu intra iar pe id-ul lui... si vezi ce conversati mai are. Daca te iubeste si ti-a promis ca nu se mai duce acolo ( daca te iubeste cu adevrat) nu se va mai duce acolo mai lasa-l un timp vezi cum sa comporta si dupa ajungi la o parere fundita?

| emima a răspuns:

Pai eu cred ca nu prea stie sa te aprecieze increderea se recastiga pe parcurs nu asa dintr-o data ia si vb serios cu el verifica-i in fiecare zi arhivele si asa te vei convinge daca mai merita sau nu sa-i mai dai vreo sansa

| gLaMoUr_3909 a răspuns:

Eu cred ca, daca te-a inlocuit asa usor cu alta si in acelasi timp iti spunea si tie ca vrea sa va impacati, nu te iubeste. Daca as fi in locul tau m-as desparti de el dar acum treaba tawinking

| Diannne explică:

I-am vazut arhiva de la mine de acasa, cu mess 11kiss

| Diannne explică:

Si nu prea inteleg, cum sa fiu indiferenta? Nu prea sunt genul, sunt genul de fata dependenta de un baiat (care`l cam streseaza ce`i drept chiar daca ma controlez cat de cat).