| τττ a întrebat:

Sunt cu un baiat de 8-9 luni si avem o relatie frumoasa...Dar faza este ca eu m-am indragostit de un alt baiat(suntem amici) si parca ma atrage in mod misterios.Inca il iubesc pe iubitul meu dar si pe celalalt.Cu care sa raman? Ce sa fac? Nu pot sa-i ranesc pe niciunul. Apropo, baiatul de care sunt indragostita nu stie de relatia cu iubitul meu.Cum am spus, suntem amici...dar ma doare ca nu pot sa-i dau mai multa importanta si lui!
Cel mai bun raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| andreuxxaa9095 a răspuns:

Buna! Nu conteaza de cat timp esti cu actualul tau prieten. Daca tu ai inceput sa fi atrasa de alt baiat inseamna ca nu mai poti spune ca pentru actualul este iubire, poate doar obisnuinta si poate in adancul tau ai vrea sa te desparti de el si sa incepi o "viata" noua cu celalalt. Celalalt baiat te place? Se poarta frumos cu tine? Cel putin la fel de frumos ca actualul? Important este ca tu sa fi fericita si sa simti ca intr`adevar viata este frumoasa. Acum tu stii cel mai bine ce simti cu adevarat, dar sa stii ca atata timp cat in sufletul tau mai exista cineva nu o sa te mai porti cu actualul cum o faceai inainte, fara sa iti dai seama relatia o sa se raceasca intre voi si e posibil sa nu te mai alegi cu niciunul. Mai bine spune`i ca vrei sa iei o pauza si vezi cum este fara el... Suferi sau iti este mai bine... Si ai grija chiar daca iei o pauza sa nu afle de celalalt, in caz ca o sa realizezi ca ai gresit si ca de fapt a fost doar o atractie de moment sa poti sa repari dupa! Succes! Ai grija de tine! :* Cati ani ai, de curiozitate? :*:*

| Neinteresantul a răspuns (pentru andreuxxaa9095):

Sper sa accepti adevarul si o parere sincera: esti o vaca egoista pe interes.

| τττ explică (pentru andreuxxaa9095):

Mersi de raspuns..chiar ai dreptate! E doar o obisnuinta.Scuze,nu dau varsta. Oricum e varsta potrivita pentru o relatie.

| andreuxxaa9095 a răspuns (pentru τττ):

Ok :*

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață ce vrei și nu-ți bate joc de sentimentele nimănui.
Pa, pa.

| τττ explică (pentru Legiuitoarea):

Am zis eu ca imi bat joc de sentimente? Am cerut doar o parere...

| Legiuitoarea a răspuns (pentru τττ):

Bună.
Ești foarte confuză în alegere, de aici a venit și exprimarea să nu-ți bați joc de sentimentele cuiva.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Ai o relatie frumoasa, ramai cu ea. Altfel vei ajunge sa ratacesti mult pana vei gasi una la fel. Vorbeste cu prietenul tau, spune-i adevarul, ca in momentul de fata nu poate fi altceva intre voi.

| IzabellaVanessa a răspuns:

Ar trunui sa te gandest bina inainte de a lua o decizie. Ii poti spune iubitului tau ca vrei sa luati o pauza in care s ate gandesti despre relatia voastra, iar in acest timp sa te gandesti ce vrei sa faci. Gandeste'te cu cine te intelegi mai bine, cine te intelege, pe cine placi mai mult. E decizia ta. Iar in legatura cu actualul iubit sa nu iti fie frica sa te desparti de el doar ca sa nu il ranesti, daca o spui intr'un mod frumos va fi totul ok :d. Succes si ai grija ce vrei sa faci :*

| Deliadelias a răspuns:

Buna, pai dupa parerea mea ar trebuie sa ramai cu prietenul tau de 9 luni straight face. Nu se merita sa sstrici o relatie de lunga durata pentru unul care te atrage " in mod misterios". Gandeste-te si la pr tau. Tu cum te-ai simti daca si el ar fi atras de altcineva cand e cu tine, iar tu sa tii foarte muul la el ( presupun ca si pr tau tine mult la tine ). Mna eu mi-am dat cu parerea acum faci cum crezi :*, dar speri sa-mi urmezi sfatul si sa-l uiti pe acest tip si sa rami cu pr tau.
Bafta:*.

| D3X73R a răspuns:

Bagati-ai ** ramai cu primul baiat! daca spui ca aveti o relatie frumoasa de 9 luni inseamna ca respectivul te iubeste!
Si tu nu o sa suferi prea mult ca o sa-l ai pe al II-lea dar gandeste-te la el sigh crede-ma ca daca te iubeste o sa-i fie tare greu...

| flaviusss a răspuns:

Daca iubesti doi barbati in acelasi timp, alege-l pe al doilea...pentru ca daca l-ai fi iubit cu adevarat pe primul nu te-ai fi indragostit de al doilea!

| LAriiscukka a răspuns:

Stai putin si analizeaza situatia, dupa care iti vei da seama pe care sa il alegi. Dupa parerea mea ar fi bine sa ramai cu actualu daca te iubeste si se comporta frumos cu tine merita sa ramai cu el. insa acel amic nu sti daca iti poate acorda atat iubire cat o face actulatu. acum e decizia ta noi nu putem sa decidem in locul tau tu stii ce ai in sufletel. sper sa alegi o decizie cat mai buna si uite daca vrei sa vorbim mai mult te astept sa imi dai un add:*

| andreydanyel99 a răspuns:

Pai incearca sa il ignori pe al doilea baiat si iti va iesi sa nu te mai uiti la elwinking

| andreydanyel99 a răspuns:

Pai ramai tot la primul incearca sa il ignori pe alalalt

| zapacita69 a răspuns:

Eu zicc sa faci dragoste cu amandoi o data, asa o sa ti dai seamna pe care il iubesti.

| Manoilov_Vlada_1957 a răspuns:

Eu cred ca mai bine sa te duci la al 2 baiat.deoarece daca il iubeai cu adevarat pe primul nu te indragosteai de al doilea.