| caty_7652 a întrebat:

sunt cu un baiat de aproape doua luni si pana la o luna ne-am inteles foarte bine. dupa prima luna ne-am certat foarte tare deoarece el mi-a dat o poza de la inceputul anului scolar in care pupa o colega de clasa si inca o poza care parea sa o pupe pe gura. dar nu era asa.eu m-am suparat foarte tare deoarece el mi-a zis ca pupa toate colegele de clasa pe obraz in fiecare dimineata...ne-am impacat ajungand la o intelegere i-am impus sa mai pupe colegele deoarece nu imi place deloc acest lucru. apoi ne intelegeam bine si nu prea.acum nu stiu.simt ca se duce tot visul nostru de a fi impreuna pe vecie.va rog sa ma ajutati. tin foarte mult la el si nu as vrea sal pierd.cred ca as muri daca s-ar intampla ceva cu noi. dau funda la cele mai bune raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Laav_9828 a răspuns:

Ar trebui sa il lasi sa respire fato!
Esti isetrica si geloasa.
Punete in locul lui. Nu ti-ar place!
Intelegeli si pe el!

si stiu ca nu`mi dai funda! Da fii mai intelegatoarehee hee!
Sper sa ai parte de o relatie normala!winking

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Unii abieti sunt ceva mai pisicosi si gesturile de ''tandrete'' gratuite nu li se par a fi ostentative pentru ca nu o fac cu un scop ascuns. Pur si simplu, baiatul s-a obisnuit sa faca asta si desigur ca nu e un gest de inselare, nu e vorba ca nu te-ar respecta; doar le pupa pe obraz, nimic mai mult! E cu tine, nu cu ele!

Uite, prietenul meu mi-a marturisit, din greseala - ce-i drept, ca atunci cand joaca carti cu colegii in clasa, mereu ii sta cate o colega in brate. Pot sa zic ca si acum cand ma gandesc la asta imi vine sa il iau la palmelaughing. De ce? Pentru ca sunt posesiva si tot eu sufar ca proasta! I-am aratat ca ma deranjeaza, l-am inrebat cum s-ar simti daca eu as sta in bratele altora si s-a cait putin; ma rog, nu prea avea cum sa ii zica colegei ''da-te de pe mine!''ca totusi sunt colegi si e putin aiurea, asa e si in cazul tau: e vorba doar de niste gesturi insignifiante!
Nu stiu daca al meu i-a ai permis colegei sa se aseze pe piciorul lui, desi asa a spus, nu stiu daca am de ce sa ma ingrijorez, dar imi dau seama ca ma torturez singura cu gandurile astea, ma voi frustra, voi ajunge sa nu mai am incredere in el, gelozia va lua locul dragostei si se va alege praful de sansa de afi mereu impreuna!

Da, gestul prietenului tau de ati arata pozele acelea a fost urat, poate vroia sa te faca geloasa - nu stiu!

Oricum, fii atenta! daca se schimba fata de tine, nu te mai cauta ca inainte, nu mai e la fel de tandru desi ii merge bine, abia atunci poti sa zici:''vai, ma inseala, nu ma iubeste!''. Pana atunci n-ai de ce sa-ti faci griji!

Uite, poate si tu o sa iei un coleg in brate ca te simti trista si nu e prietenul pe langa tine, sau il iei de mana la misto, ii sari in brate ca asa esti tu -amuzanta...asta nu inseamna ca inseli, pur si simplu, asa esti tu, mai afectuoasa cu lumea din jur!

Eu zic sa-ti intrebi prietenul de ce ti-a aratat pozele si gata!

| Zenithf a răspuns:

Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau este: take it easy. Este prea repede ca sa-ti faci planuri de viitor, te aprinzi prea usor dar vei vedea ca te si stingi destul de repede. Acum este timpul explorarilor, fiecare se descopera pe sine si cum este o relatie cu o persoana de sex opus, foarte putini sunt cei care isi gasesc perechea de la inceput.

| カルメン a răspuns:

Baietilor nu prea le place sa li se interzica ceva, faptul ca tu i-ai interzis sa le pupe pe fete(ceea ce mie nu mi se pare un lucru anormal pentru ca totusi sunt colegi, stau in clasa impreuna 6 ore pe zi) cred ca l-a deranjat putin.incearca sa fi si tu mi intelegatoare. daca ai incredere in el ti-i cu adevarat la el si esti sigura ca si el tine la tine nu vad de ce ai fi neincrezatoare. poate el crede ca nu ai incredere in el. cel mai bine ar fi sa vorbiti si sa ii zici ca ti-i la el si ca ai incredere in el si poate apoi nu vor mai exista neintelegeiwinkinghappy

| MICHAel a răspuns:

Esti cam geloasa iar el avand in vedere ca iai impus acest lucru nu se poate simti in pielea lui si iti va da papuci in scurt timp,, tu ai vrut sa protejez relatia dar mai rau o destrami deci in concluzie dai libertate ca s-ar putea sa ramai fara el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o disperataaaa!
Si inca ceva il sti de 2 luni si deja vrei sa mori pentru "voi" auzi. mai fata baga-ti mintile in cap! istericooo

| Mitzupitzu a răspuns:

''simt ca se duce tot visul nostru de a fi impreuna pe vecie''
Cati ani ai?
Vezi de treaba ta si nu folosi cuvinte mari.
Viata e plina cu de toate.

| caty_7652 explică:

Problema e si ca el nu prea are incredere in mine pentru ca eu anul acesta este primul de liceu si nu mai sunt aproape de el decat sambata si duminicasad

| Klara_2093 a răspuns:

Hei! eu cred ca trebuie sa îi mai dai o şansa si sa vezi daca te mai place