| Gabriela_Vasy_2003 a întrebat:

Sunt foarte îngrijorată.
Iubitul meu mi-a pus mana in zona intimă și în momentul când a băgat degetul a durut. Iar acum am găsit niște pete de sânge mai maroniu pe chiloți. Țin sa menționez că am 3 zile de când mi s-au oprit menstruatia. Este posibil să mă fi dezvirginat sau sângele e din cauza menstruație?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din momentul in care ai avut contact sexual (masturbare de catre partener), evident ti-ai pierdut virginitatea. Durerea si sangerarea arata ca probabil si himenul a fost rupt.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ce fel de om e acela care face asa ceva?! Adica, foarte posibil tu sa nu ne fi spus noua tot, si el a facut asta pentru a se razbuna pentru ca nu ai acceptat sa fie el primul?!
Oricum, prin ce a facut s-a autodefinit si in mod sigur nu este un om de caracter!
Ai mare grija cu ce fel de oameni ajungi in situatii intime!
Si mare atentie la igiena manuala, mai ales a lui!
Cand stii ce ai de gand si ce se poate intampla, insista sa se spele bine pe maini, si apoi si tu, imediat ce intrati in casa!
Zona intima este foarte expusa infectiilor microbiene datorate infectiilor cauzate de mainile nespalate!
Nu ignoara si nu neglija acest aspect!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Culoare maroniu unde, in față pe chilot sau in spate sa nu incurcam borcanele, ca acea pata maronie te induce in eroare poate fi un c..at.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca te-a dezvirginat!
Ruperea himenului cu mana sau cu penisul, tot dezvirginare se cheama.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca sangerarea aparuta dupa masturbarea ''pasaricii'' sa reprezinte un rest de menstruatie intarziata, insa la fel de bine, acea sangerarea poata sa provina din rana provocata de lezarea sau ruperea himenului adica in urma deflorarii pasaricii. Dezvirginarea se va produce in momentul in care vaginul tau va fi penetrat de penisul iubitului, si nu de catre degetele lui. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginarea nu se face cu degetul, se face cu penisul, prin itroducerea lui in vagin. Petele de care vorbesti sunt de la menstruatia de care vorbesti.