| anonim_4396 a întrebat:

SUNT FOARTE SPERIATĂ, CA ROG RĂSPUNDEȚI FARA MISTO! Acum 3 zile am fost la iubitul meu si am dormit impreuna. Eu am 16, el 17.In prima seara am făcut petting si sex oral. Ne-am atins in zonele genitale fara protectie. Apoi a ejaculat pe organul meu genital si pe fund. Am făcut asta pt ca stiam ca sunt virgină si nu exista riscuri de a rămane însărcinată. După ne.am sters cu servetele si am tot continuat. Apoi cand am ajuns acasă am văzut 2 pete mici rosii pe chiloți. nu m.a dezvirginat dar nu stiu de la ce sunt. Acum sunt speriată si vreau sa imi cumpăr un test sa vad sigur. Am cautat pe net si parerile sunt diverse. Vă rog să imi răspundeți daca stiti sigur sau ati trecut prin asta!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cele 2 pete de sange pot proveni de la o lezare chiar si superficiala a himenului produsa din cauza neatentiei. Insa trebuie sa stii urmatoarele si anume : chiar daca esti virgina si himenul tau este intact, acest lucru nu poate stopa/opri eventualii spermatozoizi ajunsi intre labiile "pasaricii" tale sa treaca prin perforatia existenta in himen (din nastere) si astfel sa ajunga in vagin si de acolo mai departe in uter si daca acest lucru se produce in perioada fertila a ciclului menstrual sa devina posibila si formarea unei sarcini. De asemenea trebuie sa stii ca efectuarea unui test de sarcina este complet INUTILA in acest moment, deoarece deocamdata NU POT EXISTA hormoni de sarcina in organism si rezultatul testului va fi 100% NEGATIV. Pentru ca rezultatul testului de sarcina sa fie CORECT/VALABIL acesta se poate face cel mai repede dupa trecerea a minim 21 de zile de la data sexului, a jocului sexual, adica a momentului in care formarea sarcinii ar fi posibila. Insa probabilitatea de a se putea forma o sarcina in conditiile prezentate este extrem de mica, spre imposibila mai ales daca joaca a fost intretinuta in afara zilelor perioadei fertile. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bravo numai la prostii vă stă capul, la 16 ani altceva mai bun decat sex mai stii? Acum daca ai ramas insărcinată e strict problema ta, ca nu te a obligat nimeni sa te duci la el acasa,, ala a vrut sex de la tine, doar nu crede ai ca vrea sa te vada dormind, mama ta stie ce ai facut? Ce zice de tine? Este mîndră de fata ei? Cum să nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea am inteles cum este treaba cu organul tau sexual, de spui ca baiatul s-a frecat de el, esti cumva hermafrodita, adica ai si tu un organ masculin (penis) si unul feminim (vagin)? Cel masculin este doar la exterior, vaginul este 100% la interior.
Spui ca, a ejaculat pe organul tau, unde adica?
Daca ai si vagin femeiesc si v-ati jucat la intrarea in vagin, s-ar explica si picaturile de sange de la ruperea himenului si cine stie, poate si jetul a aruncat sperma in interiorul vaginului, orice-i posibil... doar sa nu fii in perioada fertila, ca o puneti de-o sarcina.
Joaca prosteasca cu organele sexuale in erectie, duc si la sarcini accidentale.
Oricum, un test de sarcina nu poti face mai devreme de 3 saptamani de la ovulatie, asta daca iti stii ziua de ovulatie sau 5 saptamani de la ultimul ciclu menstrual.
Orice test facut inainte de 5 sapt. de la ultimul ciclu, va arata negativ, chiar daca esti insarcinata, simplu, pentru ca ovulul posibil fecundat este inca in stare celulara...si necesita 2-3 saptamani sa se divida, sa creasca si sa informeze toate organele, ca-i corpul gestant.
Totusi, nu vad de ce te sperii atata, doar ai facut-o cu buna stiinta si consimtamant, nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Ar fii fost simplu daca, doar dormeati impreuna cum ai afirmat, dar te contrazici singura, ca voi ati facut si sex pana la urma, chiar daca a fost oral, tot sex ramane. In plus, este posibil ca de la joaca asta sa fii si insarcinata, pentru ca, virgina nu mai poti fii, odata ce himenul tau a fost rupt, picaturile de sange confirmand asta.

| mihai69 a răspuns:

Sperma pe vulvă poate pătrunde și în vagin și un campion poate ajunge chiar și până în trompe să fecundeze un ovul, dacă și numai dacă erai în perioada fertilă a c.m. (adică dacă la același moment exista un ovul acolo).
Virginitatea NU este o metodă de contracepție. Și dacă ai avut contact sexual (chiar și fără penetrare), NU mai ești imaculată, virgină. Poate să mai ai himenul întreg - dar asta vrea să spună doar că nu ești (încă) deflorată.
Test (de sarcină, că despre ăla cred că vorbești) poți face abia după 21 de zile de la contactul presupus fecundant, până atunci rezultatul este IRELEVANT. Și posibil greșit.
Cel mai rapid poți afla ce s-a întâmplat mergând la ginecolog.

| mihai69 a răspuns:

Și dacă nu e din Craiova, ce faci? Ca să nu mai vorbim că încerci să agăți minore...
http://www.casatorie.ro/crististefan22