| nothingelsematters a întrebat:

sunt impreuna cu un baiat de 9 luni. e un baiat dragut, foarte indragostit de mine, imi spune mereu ca i-e teama sa nu ma indragostesc de altcineva si sa il parasesc pentru ca nu stie cum va trece peste asta.eu il iubesc si tin mult la el chiar merita tot respectul si toata dragostea.acum trei ani am fost impreuna cu alt baiat. ne-am despartit de trei ori de-a lungul a 2 ani. eram nebuna dupa el, numai la el imi statea mintea si simteam ca o iau razna cand se apropia de mine.problema e ca sentimentele mele pentru el inca mai sunt puternice si mai vorbim cateodata pe mess si e ca in in prima zi in care ne-am cunoscut.cred ca si el e inca atras de mine dar mi-e teama sa mai incepem o relatie pentru ca de cate ori am luat-o de la inceput a devenit oarecum pe parcurs superficial si sufeream foarte tare. imi doresc atat de mult sa il uit ca sa nu ma mai gandesc la el, il iubesc pe actualul prieten si nu vreau sa renunt la el dar ma intreb de ce nu mai simt foarte multe atunci cand ma saruta pun pariu ca daca facea asta fostul simteam si nu vreau asta crying((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((i mi puteti spune ce se intampla cu mine?

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

De la atatea timp hormonii tai au ajuns `obsedati` dependenti, nu te mai gandii la el, si uite actualul iti acorda atentie, te iubeste mai rar gasesti un baiat ca el din cate spui tu.nu te gandii la fanteziile, gandeste-te ca actualul te iubeste, poate pentru fostul a fost o joaca, sau se joaca cu mintea ta. in orice caz nu te gandii la fostul.

| Clarity a răspuns:

Poi ii ceva normal sa nu il uiti pe fostul, si faptul ca nu simti nimic cand il tzuci este fiindca tot te gandesti la fostul, cum ar fi daca ati incerca... da daca ai putut sa ai pe altcineva si sa tii la el eu spun sa nu dai inapoi nu merita gandeste-te cat te-a facut sa suferi, si cat ai incercat de mult sa fie bine. Eu zic sa numai vorbesti cu fostul, ca o sa iti strice toata relatia si iti zic eu ca degeaba tot nu o sa mearga chiar daca va impacati iar. Tinel pe actualul :*

| alexiaa a răspuns:

E usor sa spui cuiva "nu te gandi la fostul"! Mai greu e sa-i spui cum s-o faca! Daca te impaci cu fostul, asa e, o sa te faca iar sa suferi.Actualul nu o sa-ti ofere niciodata fluturasii in stomac pe care-i vrei,pentru ca nu il iubesti cu adevarat,sau, hai sa zic, il iubesti "altfel".Dar, cu urmatorul o sa fie ok!

| MissBeer a răspuns:

Intrerupe orice legatura cu fostul si vorbeste cu actualul, spune-i sa mai schimbe ceva, sa nu intervina monotonia.