| viatafrumoasadartrista a întrebat:

Sunt insarcinata si am o fetita, cateva exemple de prenume, puteti sa-mi dati? Ca nu ma pot hotara in privinta prenumelui.

Răspuns Câştigător
| AnnePanda a răspuns:

Annemona,Alina,Karina,Izabela,Melania,Nathalie,Elena,Oana,Daniela.
Laura,Vanessa,Kira,Timeea,Alexandra,Adriana,Daria,Aura,Maria.
Eliza,Miriam,Luiza,Bianca,Anita,Madalina,Ana-Maria,Diana,Mihaela.
Astea sunt preferatele mele.ar fi mai multe dar ma doare mana de la scrishappy...Bafta.Discuta si cu sotul sa vezi care ii plac si lui:X.Bye bye:*

30 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Gina, Maria, Adelina, Anisoara, Ana, Iulia, Bianca, Roxana, Izabela, Alis, chatterboxchatterboxchatterbox.

Vorbeste si cu tatal fetiteihee hee.

App, sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa.

Daca te ajuta cu ceva, in zona mea este traditia ca sa se puna la copil numele nasului in caz ca e baiat sau numele nasei in caz ca ste fata.

Bafta!

| shtephie a răspuns:

Stefania(27 dec)

| SpecialGirl a răspuns:

Ana-Maria Alexandra, Andreea-Alexandra, Alexa Florina ...Sa iti traiasca si sa fie sanatoasa:*

| ღLaviღ a răspuns:

Lavinia,Gabriela,Drussela,Delia,Angelica,Valentina,Bianca,Mihaela,Adelina
Violeta,Iulia,Cristian,Amalia,Esmeralda,Candece,Maria...
Dar ti-as sugera cel mai frumos nume si aproape unic TERESA!
aPP FELICITARI E O BUCURIE SA ITI TRAIASACA

| AnaBejenaru a răspuns:

Felicitarile mele...sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa si frumoasa...mie imi place anisia,alexandra,alesia,daria,daiana,cristina,roxana,nicola, sara, stefania.et etc

| rony a răspuns:

Amalia,Andreea,Diana,Cristiana,Floriana,Catalina...

| BellsC a răspuns:

Bella,Alice,Madalina,Cristina,Ranya,Sonya,ClaudiA,NiCOLE,sElena,Dayana,Diana,Andreea,kARINA,Adela,eLena,Ella,Adriana,Raisa,Stefania,Florentina,Ancuta,Aida,Carmen,Alina,Mihaela,Andra,Andrada,Antonia.cam astea`mi plac mie. Sper sa alegi unul potrivit:*

| Afdsa a răspuns:

Buna,iti recomand sa nu-i pui un nume popular fetitei,alege unul mai rar dar frumos, eventual provenit din alta limba, va fi mai special(exemplu: Sarah). Succes cu numele fetitei big grin

| MindExplode a răspuns:

Mie imi plac:Eva, Nicole, Evelyne, Laura, Lavinia, Katrine.
Sper sa-ti placa.happy

| Agentulx a răspuns:

Emanuela.

| maissner a răspuns:

Ariana, Adelaida, Amalia, Aida, Aidis, Irina,

| baiatulxboyx a răspuns:

Aida si Anda imi plac cel mai mult. D:

| pisy_9676 a răspuns:

Un sfat ar fi sa te consulti si cu tatal copilului sa vezi ce nume ii plac si lui

| ellalove a răspuns:

Uite cateva nume care imi plac mie:Myrabela,Lucia,Rebeca,Izabela,Nicole,Antonia, Mia, Iasmina.

| ISaidHelloToMe a răspuns:

Wow...Sa iti traiasca si sa fie sanatoasa!
Mie imi plac: Irina, Karina, Vanessa, Mara, Alina, Raluca, Yasmina...Depinde de gusturile tale.

| LittleZu a răspuns:

Felicitari! In privinta numelui, depinde si ce vrei. daca vrei nume specifice romanesti sau ceva mai sofisticat si mai excentric.
O sa iti dau cateva site-uri pe care poti arunca o privire.
http://www.nume-copii.ro/nume-de-fete-a.php
http://www.copiii.ro/articole.php?art=364
http://www.copilul.ro/nume-fete-romanesti/?litera=A
http://forum.7p.ro/Nume-copii-fete.aspx?g=topics&f=338
http://www.tpu.ro/familie-relatii/top-30-nume-de-fete/
Trebuie sa fi atenta si la semnificatie.

| Gabica a răspuns:

Diana,Daria,Rebeca,Roxana,Georgiana,Teresa,Lucia,Madalina,Sabina,Corina,Mihaela,Eliza,Emilia,Marina,Gabriela,Mariana,Simona,Andreea,Stefania,Elena,Ioana,Marina,Teodora,Bianca,Daniela,Ionela,Alexandra

| georgy30 a răspuns:

Pai.Andra,Isabella,Maria,Beatrice,Lucrecia...

| ancaanca a răspuns:

Anca andreea alexandra alina,bianca corina carina,daiana denisa,elena, francisca felicia, georgiana gizela geanina, hortensia, ioana iana ionela, laura larisa lavinia, maria marina mara marinela, nicoleta narcisa, oana, paula, raluca raisa rebeca roberta, sorina sonia samira, tania, valeria viviana,... romana cezara cristina melissa nona suzana roxana
funda?smug

| iulya_6725 a răspuns:

Beatrix, antonia, rose-marie, nicole, sarah...

| iulya_6725 a răspuns:

Beatrix, antonia, rose-marie, nicole, sarah astea imi plac mei foarte multtongue

| onlyketoops a răspuns:

Florentina sau alesia, alisia

| JustForMe a răspuns:

Sabina-Iustina,Ana-Maria,Alexandra,Rebeca...etc.Te vei hotari tu. Funda?puppy dog eyes

| Ederuta a răspuns:

Laura,Renata,Alexia,Patricia,Jesica,Bianca.

| Betty_9264 a răspuns:

Pai! Eu ma numesc Beatrice sper ca stii cum se citeste "Beatris'' verisorii si prietenii imi spun ''Betty''! sper sa-ti placa!tonguetongue

FUNDA`?!:X

| delia_8567 a răspuns:

Ingrid,Yasmina un prenume mai special ca acestea si ai putea sa ii pui si un nume de sfantbig grin Andreea, Nicoleta sau Ana-Maria, Ioana.Succes

| roxanikaroxanne a răspuns:

Mie imi place mult ansatasia si ecaterinahappy

| Ąnđяξ a răspuns:

Mie imi plac : Alexa, Andreea, Alexandra, Roxana, Ruxandra, Alice, Alina, Eva.