| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relatie (la distanta) de ceva timp, acesta nu stie ca eu am facebook iar de vreo luna are pe facebook ca e intr-o relatie cu una, dar pe mess are la avatar poza cu mine si se comporta normal. Nu stiu ce sa fac si ce sa cred.ma puteti ajuta?!

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna iubita!
Poate pe pers care scrie ca e intr o relatie pe facebook,esti chiar tu!
Avand in vedere,ca formati o relatie la distanta,el se poate comporta absolut normal,pentru ca tu nu esti acolo unde e si el,sa vezi cu cine iese,sa i cunosti cat de cat anturajul,adica sunt multe lucruri unde tu esti absenta.
Numaica,un barbat daca vrea sa te insele,sau femeie,o poate face cum se spune si,,cu tine de mana,, asa ca,nu stii ce sa mai crezi.
Nu e bine sa generalizam si sa gandim lucrurile atat de reci,pentru ca asa nu ne am mai putea forma o relatie de teama asta.
Tu e bine sa incepi sa l verifici.
Facebookul e un site de socializare unde iti poti gasi si jumatatea,stii asta,iar el poate avea mai multe adrese de mess si in cea caer vb cu tine,sa aiba poza la avatar impreuna.
Deci,el mai poate avea inca o adresa de mess,fara ca tu sa stii si atunci se sch situatia,poate vb cu cine vrea.
Incerca l si stai cu el de vb!
Pana la urma si tu te te feresti ca ai facebook,, iar el daca ar afla,te poate,acuzata, ca daca nu i ai spus ca ia facebook,inseamna ca ai tu ceva si tot asa.

Fii diplomatica si in urma unui rezultat,incearca sa pui lucrurile cap la cap,vezi daca se mai merita,continua,daca nu, renunta, pentru ca oricum e greu sa pastrezi o relatie la distanata.
Succes pe mai departe!

7 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Pai...e greu cu relatia la distanta, dar in situatia ta, eu zic sa-i spui ca ai facebook si ca ai vazut.ii ceri o explicatie si o sa vezi daca se merita sa mai continuati sau nu! bafta!

| Stefania3001 a răspuns:

A pus pe Facebook cu cine e intr-o relatie? Ar putea sa fie vorba despre tine. Daca a pus o anume persoana incearca sa vorbesti cu el si sa clarificati situatia.

| Esperança a răspuns:

Ce sa faci. sa stai de vorba cu el. De ce te feresti sa ii pui intrebari? O relatie ar trebui sa se bazeze pe incredere si comunicare!
Stii vorba "Cu rusinea mori de foame"!

Răspuns utilizator avertizat
| larissuka a răspuns:

Pai. eu cred ca relatiile la distanta sau virtuale. nu prea functioneaza de obiicei. sunt un esec. CRED ca ar trebui sa-i spui totusi tot ce sti si ca te deranjeaza ca te minte., comunicarea e solutia! ( daca crezi ca va functiona).

| Bitter a răspuns:

Vorbeste cu el.Si chiar daca e cu fata aceea nu pune suflet in asa ceva, daca era pe bune mai ziceam dar asa nu umbla dupa toti prefacutii.

| dany2696 a răspuns:

Aia e pusa pe facebook doar de fite laughing