| Nutella123456789 a întrebat:

Sunt la profilul turism si alimentatie si as vrea sa stiu daca se face 3 saptamani practica in vacanta de vara ca asa am auzit...

Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Daca esti in clasa a9a, nu faci deloc practica.Practica aceea consta in "arta servirii" la un restaurant.Mai exact, te duci la un restaurant si faci practica, cum face chelnerul si barmanul asa vei face si tu.In timpul verii nu se face practica.In clasa a10a, de asemenea, nu se face practica, doar 2 zile pe saptamana.Ve-ti sustine un examen in perioada 20-27 iunie cu temele pe care le aveti, la gastronomie si la realizarea unui mise-en-place.In clasa a11a vei avea de facut un proiect, cu o tema, de exemplu:Coktailul, sortiment, preparare, loc.in meniu; Realizarea listelor meniu; Servirea preparatelor lichide si multe altele(proiectul trebuie facut in Power Point). In clasa a12a vei merge normal, ore. Iar in clasa a13a vei da din nou un examen, teze semestriale si bac-ul.
Eu sunt in clasa a11a.

Toate cele bune!happy

5 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Dupa terminarea scolii se fac 2 saptamani de practica. Cam pana pe 24.

| Ingerash a răspuns:

Da se face vare practica, eu stiu sigur ca se face pentru ca iubitul meu e la alimentatie si turism

| AɱαȥιɳɠʷᵒʷAɳιɱαTҽ a răspuns:

Da thinking eu fac 2 saptamani nu 3...

| Nutella123456789 explică:

Eu sunt a9a si am facut 2 zile inaintea vacantei mai fac dupa vacanta, inainte de pasti si inainte de vacanta de vara. Dar sper sa nu fac si in vacantasad.

| Basty_6325 a răspuns:

Buna Diana, eu sunt la profilul Servicii turism, e cam acelasi lucru, si nu am facut vara 3 saptamani de practica, in tot anul am facut freo 3 saptamani in total, la a 9-a si la a 10-a mai putin am facut, acum la a 11-a si la a 12-a am inceput cu 3 saptamani, dupa cum ti-am zis. Dar acum depinde si de scoala, si de diriginte, Bafta.