| SSis a întrebat:

Buna sunt nou pe aici :d asi dori sa stiu cum sa cuceresc o fata i-am spus prima data ca o iubesc si m-a refuzat acum sunt foarte bun prieten cu ea dar imi este rusine sa ai spun ca o iubesc iar cand o vad ma pierdsad ma puteti ajutacrying?

12 răspunsuri:
| Duhovnicul a răspuns:

1. Nu ar strica sa pui mana pe o carte de limba romana sa inveti putina gramatica inainte de toate
2. Daca te-a refuzat sincer nu ar trebui sa insisti ca vorba aia dragoste cu sila nu se poate, iubirea trebuie sa fie ceva reciproc si sa iti impartaseasca si ea sentimentele
daca nu, mai are balta pestewinking

| Alina_9354 a răspuns:

Pai daca te-a refuzat prima data nu cred ca ar vrea o relatie cu tine! Unei fete nu-i place ca un baiat sa fie sacaitor, daca ti-a spus o data ceva nu vrea sa repete! Dar poate e genu de fata care se lasa greu cucerita, si vrea sa fie curtata mai mult. Atunci daca spui ca sunteti foarte buni prieteni cred ca stii ce ii place si incearca sa-i faci diferite cadouri, sa o inviti undeva, sa ii dai de inteles ca nu te lasi asa usor! Poate ai luat-o prea brusc cu declaratia,, Te iubesc!,, si nu te-a crezut, vezi tu! Bafta!

| Alina_9354 a răspuns:

Timiditatea asta...trebuie invinsa pana la urma! Risca si spune-i din nou ca o iubesti sau ca tii la ea ca nu ai nimic de pierdutwinking Trebuie sa gandesti pozitiv!

| kidu_6779 a răspuns:

Pastreaza-ti calmul.
Poate ca te-a refuzat dar fetele sunt ceva mai complicate. Daca a spus "nu" nu inseamna ca e din cauza ca nu te place.
Sunteti prieteni deci ar trebui sa fie destul de simplu sa abordati niste subiecte ceva mai "personale". Vorbeste cu ea, afla daca ii place de cineva sau chiar ce simte cu adevarat pentru tine.
Orice ai face, mai bine nu ii spune din prima ca o iubesti. S-ar putea speria.Cand aveti parte de o atmosfera ceva mai intima...incearca sa te apropii de ea sau chiar sa o saruti.
Acum ca sunteti prieteni ar trebui sa aiba incredere in tine. Daca nu merge... ei bine, mai sunt destule fete. Daca o iubesti sincer, e pierderea ei.winkinghappy

| kidu_6779 a răspuns:

Zici ca ii place de cineva...hmmthinking
Daca ea nu e sigura, mai ai inca o sansa dar trebuie sa actionezi rapid.Cum tu o iubesti, asa se poate sa apara si alt baiat care sa simta ceva mai mult sau mai putin deosebit pentru ea.Profita de orice ocazie.
Acum ea stie ca esti suparat.Probabil va incerca sa dea de tine(Messenger, telefon nu conteaza) si probabil nu va intelege ce ai.Acela e momentul. Vorbeste cu ea sincer, fara ocolisuri. Dar continui sa imi sustin ideea...nu ii spune direct ca o iubesti.
Ii poti spune ca simti ceva special pentru ea, ceva mai mult decat o simpla prietenie.happy
Orice varianta ai lua, nu mai astepta.Convinge-o ca tu esti baiatul perfect pentru ea si nu inca un amic.tonguehappy

| mocatofa a răspuns:

Poi poti incepe prin a nu mai fi timid asta e cea mai mare greseala timid =prost ' invata sa flirtrezi sa deti controlul cand porti o discutie cu ea. iesiti in oras nu'i spune ca o iubesti o sa creada ca esti disperat, nu o intreba daca vrea sa fie iubita ta, incearca sa o saruti cand nu se asteapta. daca iti raspunde la sarut ' ai rezolvat problema. bafta & bee hapyy.

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

NU-i adevarat. Daca i-ai spus atunci pe moment a zis nu pentru ca nu avea incredere in tine si poate nu te cunostea.Acum probabil a capatat acea incredere.Nu strica sa o intrebi iar.

| SSis explică:

Am uitat sa mentionez ca prima oara cand i-am spus ca o iubesc a fost acum 2-3 ani... si de atunci cand m-a refuzat am incetat sa o mai bat la cap dar am ramas foarte buni prietenisad

| SSis explică:

Ideea e ca ma pierd foarte repede cand o vad fata in fatasad... sunt mai timidbig grin

| SSis explică:

Ei i place de cineva dar nu este inca sigura iar eu cand am aflat am mai incetat sa vorbesc cu ea acum stie ca sunt suparat, nu stiu ce sa fac

| Flinn a răspuns:

Ce sa spun, intreaba iar si nu mai intimida in fata ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastreaza prietenia cu ea.Intre timp isi va da singura seama aratandu-i prin anumite gesturi ca o placi.Chiar si prin comunicare poti face asta, incearca intr-un fel sa-i dai de inteles ca o placi. Oricum, din proprie experienta iti spun ca prietenia dintre un baiat si o fata e cu adevarat unica, asadar ai destule sanse sa o cuceresti atata timp cat vorbesti mai deschis cu ea, aratandu-i cum gandesti, felul tau de a fi, incearca sa-i faci diferite complimente si unele apropouri, in rest nu depinde numai de tine!