| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
sunt suparata ajutati-ma va rog! de ieri ma ustura jos.ma simt ciudat.am 13 ani mi-a venit menstruatia de 7 luni de zile.acum este perioada sa-mi vina.ieri de cand a inceput sa ma usture am vazut si ceva maro inchis pe chiloti...toata noaptea nu mi-a curs iar acum din nou am vazut o pata mare maronie.
credeti ca am racit jos?
este o usturime suportabila.
ce pot lua? ce medicamente? avand in vedere ca am doar 13 ani.

va multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Drums a răspuns:

Ce pot sa-ti sp e sa-ti faci baie cu ceai.

| 80Cris a răspuns:

Spune-i mamei tale in primul rand. In al doilea rand nu te speria. Si in al treilea rand trebuie SIGUR sa mergi la doctor! Multa sanatate!

| aangelia a răspuns:

Te ai spalat cu apa rece?

| Fetita a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine este sa mergi la medic. Nu neaparat la un ginecolog. POti merge la medicul de familie deoarece poate fi o raceala si el iti va da medicamente(eu am luat ceva prafuri pe baza de afine rosii). Oricum el stie mai bine ce sa iti dea. Dar nu sta asa ca nu e bine.

| mariy a răspuns:

Ar fi bine sa te duci la un ginecolog. iti face analiza sa vada daca ai vreo infectie s. a. m. d. si iti da medicament. poti fi racita sau ai fi prins vreun microb. culoarea respectiva si usturimea -astea sentimpla. iti vor da doctorii speciale si te tratezi, nu e strasnic. baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inscrie-te, activeaza-ti contul si incepe sa castigi bani adevarati
fara nici o investitie, trebuie doar sa te joci
http://www.anno1777.com/index.php?i=31669