| bluesky a întrebat:

Sunt tristasad, azi e ziua de nastere a unuia din fostii mei prieteni. Prietena lui actuala are pe fb, status de la multi ani puiutzu meu si tot chestii de genu. Ma simt foarte aiurea, l-am sunat sa ii zic la multi ani, era galagie si nu am vb nici un minut dar cand i-am auzit vocea m-au rascolit toate sentimentelecrying Cand ma uit pe lista de mess imi vad fostii prieteni cu status sau poze cu prietenele lor actuale si ma simt foarte naspa. De ex cand eram cu fostul vreo 2 luni nu avea poza cu mine la avatar sau statusuri pentru mine, noi ne-am despartit pentru ca nu am vrut sa ma culc cu el, eu sunt virgina, acum cand e cu o cu*va(chiar e asa nu zic numai eu) are poza cu ea si status te iubescsad Alt fost la fel e intr-o relatie serioasa cu alta fata.Pe mine toti ma inseala, ma parasesc sau ii parasesc eu pentru ca ma insealacryingcrying Ma simt de parca ar fi ceva ineregula cu mine...acum sunt singura, nu mai vreau sa fiu cu cineva, mi-e frica sa nu sufar IAR SI IAR crying, dar totusi imi doresc pe cineva sa ma iubeasca si sa se comporte cu mine cum merit eu si sa fim fericiti. Cand le vad pe toate tarfele fericite ori cu fostii mei ori cu alti baieti si ca toate merg pe interes, imi pierd toata incredera ca exista fericire si dragoste adevarata. De ce Doamne nu am noroc sa am si eu un prieten sa ma iubeasca si sa il iubesc?crying Pe langa ca am avut un accident foarte foarte grav si cu ajutorul lui Dzeu mi-am revenit si sunt o fata normala si fizic si psihic, am probleme in familie, probleme in dragoste...numai probleme peste probleme. Si daca e sa fiu fericita nu dureaza mult. Sunt fericita cand sunt cu prietenii(amicii) mei la vreo petrecere, la disco.1 zi numai sau la inceputul unei relatii, dupa care revin la starea mea de nefericire. Nu vreau sa il supar pe Dzeu ca totusi sunt altii si mai tristi ca mine dar vreau sa fiu fericita!crying

Crede-ti ca se va intoarce roata cum se zice si voi avea si eu noroc? Eu cel putin sper...de 3 ani tot spersad

Mersi!sad

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai o stare atat de depresiva ca ai reusit sa ma influentezi si pe mine!
Ai obiceiul sa-ti plangi de mila si sa-ti faci rau singura,te inconjori cu o aura negativa si te miri ca toate iti merg prost.
Scoate de pe messenger toti fostii tai,uita-le pana si numele,lasa trecutul acolo unde trebuie,in trecut!
Fa-ti o revizie serioasa a modului in care gandesti,esti de un pesimism cumplit care,in primul rand iti face rau tie! Iti inchizi inima spre nou,spre bucurie,alungi speranta si nu dai nici o sansa binelui sa vina la tine.
Aduna-te!
Viata e atat de frumoasa!
E in mana ta sa fii senina ca o zi de vara,sa zambesti,sa ai sufletul plin de voiosie si prospetime,sa SPERI!
Cand totul e bun si proaspat in tine,cand zambetul iti sta inflorit in coltul gurii,atragi intamplarile fericite.
Bucura-te de rasaritul soarelui,asculta o muzica vesela,razi de un mic pisic care jucaus se tavaleste in iarba,inceteaza cu jalea asta pe care o simti pentru tine.
O fata tanara,cu zambetul pe buze si ochi luminosi,atrage baietii ca un magnet!
Bineinteles,daca ajungi sa cunosti un baiat sa-ti placa, vei fi prudenta, nu vei da mai mult decat primesti si in loc de DA si Nu vei invata sa spui POATE!
Atat am sa-ti spun.
Sper sa iti revii.
Mult noroc!

| lolly a răspuns:

Multi baieti spun `te iubesc` de forma si nu cantaresc valaorea cuvantului. il spun doar pentru `aspect` dar nu stiu ce inseamna si cat trebuie pretuit. nu fi dezamagita, ai aflat ca nu te-a iubit cand nu te-ai culcat cu el si te-a parasit. nu cred ca vroiai sa ai remuscari...

| shtephie a răspuns:

Nu regreta ca nu mai esti cu fostii pentru ca ai facut bine sate desp de ei.
Toate ne dorim sa iubim si sa fim iubite. Dar trebuie sa avem rabdare, nu putem sa le avem pe toate deodata. Poate inca nu ai gasit baiatul potrivit inca, dar cu siguranta il vei gasi. Fii mandra de tine, increzatoare si optimista. Cu siguranta Dumnezeu iti va trimite un prieten asa cum iti dorestihappy poate acum nu e momentul happydon't worry

| Andre320 a răspuns:

Nu trebuie sa fii trista.Nu'i baga in seama pe cei care vor sa te faca sa te simti prost. Uita'l pe acel baiat, iti va fi mai bine.Incearca sa comunici mai mult cu prietenii buni, stai in grupuri de fete+baieti (da sa nu fie prea multe... povesti prin acest grup).Nu te mai gandi la baieti care nu te plac si tu te'ai indragostit de ei.
Ziceai ca iti place sa iesi cu prietenii in discoteca, la petreceri. Vorbeste cat mai mult cu ei.Nu rata ocaziile.Cum vezi un baiat dragut care iti cam face ochi dulci, asteapta.Interactioneaza cu el, stai de vorba cu el, nu sari dintr'o data pe el.Baiestii se sperie usor cand e vorba de fete.Poate...cu timpul o sa iti gasesti jumatatea.Mult noroc.

Daca vrei da-mi pamblica plz.

| allymiki a răspuns:

Doamne parca spui povestea mea...si cel mai mic detaliu parca face parte din povestea mea (in afara de probleme de fam si accident)

| Madishor a răspuns:

Totii baietii de azi cam cer sex si faza e ca eu stau la fel de prost ca tine in momentu actual :-H cand era cu mine fostul nu avea avut sau status cu mine da vroia sex i-am dat zona da sincer nu prea ma mai intereseaza de fostii viata o am inainte am de unde alegewinking:*:*
bafta