| Forcas15 a întrebat:

Buna toata lumea! Am si eu niste lucruri de zis. Deci, cred ca o fata ma place dar nu sunt prea sigur. Ea este cu un an mai mare ca mine si chestia e ca stiu ca fetele se uita de obicei dupa baieti mai mari. Anul trecut, cand eram in clasa a 7 a si ea a 8 a au venit niste colege de-ale ei si imi tot ziceau ca ma place si m-au dus in clasa lor. (mentionez ca, clasele noastre erau una langa alta). Ea parea destul de rusinata da acum nu stiu ce sa zic.....ar fi putut fi o gluma de a lor. Apoi ne mai intalneam pe coridor ma cam straduiam sa nu fac contact vizual. Apoi intr-o zi am trecut pe langa ea si am intors capul sa ma uit la ea, si am vazut ca si ea avea capul intors spre mine. Dup-aia am trecut intr-a opta si nu prea ne-am mai intalnit fiindca clasa mea s-a mutat la parter, iar a ei era la etajul 2. Azi, cand ieseam de la scoala, am vazut-o iar ea s-a uitat la mine si a inceput sa zambeasca. Voi ce parere aveti? Mai trebuie sa mentionez ca eu vreau sa ma duc la alta scoala de la liceu, deci nu prea stiu cum mai pot mentine relatia daca ar fi sa o incep... FUNDA pentru sfaturi bune

Răspuns Câştigător
| STEFANXxX a răspuns:

Nu inteleg frate, de ce atata zarva. Poate ca nu prea am inteles intrebarea, dar se pare ca ar trebui sa-i spui totusi ce simti, daca tot o placi.Si daca a zambit asta tot inseamna ca s-a rusinat sau poate ca s-a jenat un pic de faptul ca nu a crezut ca ambii o sa va intilniti. Daca nu stii cum sa mentii o relatie, atunci iti zic eu cum trebuie.Du-te la ea la etaj inainte sa sune la recreatie si, ma rog straduiete cumva daca o vrei asa de mult.Mai scurt asteapt-o langa fereastra sau langa clasa si strigo.Nu atrage atentie la nimeni, daca in caz ca nu te aude apropie-te de ea si zi-i ca doresti sa vorbesti cu ea. Apoi propune-i sa iesiti si voi impreuna undeva dupa ore, dar nu uita sa-i ceri si telefonul pentru orice eventualitate.Ei mai scurt tipu, daca mai vrei ajutor scrie-mi in mesaje, iar eu numaidecat am sa-ti raspund.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Afirmatia ca fetele se uita la baieti mai mari este putin fortata. Nu este o regula. Fetele cauta sa fie cu cineva care sa le dea atentie si alaturi de care sa se simta in siguranta. Ce daca veti fi la licee diferite, nu va puteti intalni dupa ore, sau in weekend?

Răspuns utilizator avertizat
| Larisssaa a răspuns:

Păi spune-i.
Cum ai zis, ea poate să se uite după băieţii de vârsta ei. Dacă nu te grăbeşti. O vei pierde.
Baftă. happy

| danysasuke7 a răspuns:

Sunt exact ca tine dar stiu un lucru daca nu actionezi o va face altcineva si o vei pierde crede-ma