| anonim_4396 a întrebat:

a trecut ceva timp de cand nu am mai postat nicio intrebare adica nu am avut nicio problema.

Acum am ceva, nu neaparat o problema. Sunt clasa a9a. Si a inceput sa imi placa de un baiat tot clasa a9a dar nu cu mine in clasa. ar fi trebuit sa fim colegi tinand cont de medii, dar in fine.

A avut prietena si nu mai are. Tot cu el in clasa. Eu mereu merg la el la clasa pentru ca am o prietena acolo de la mine de la tara. Avem si acelasi nume si o sa fie si ziua noastra de nume Problema e ca vreau sa ma bag cu el in seama dar nu stiu cum. Si vreau sa ma inteleg cu toti copii din clasa aia dar nu stiu cum sa ii bag in seama. din clasa aia decat cu o fata si un baiat 2 vorbesc. dar nu cu el. In fine mie imi place de baiatul ala si nu stiu cum sa-l bag in seama. Si ma gandeam ca un motiv cu care ma pot baga in seama cu el e ziua de nume dar nu pot sa astept pana atunci. deci idei! Plsssss.

5 răspunsuri:
| xXxXAndreeaXxXx a răspuns:

Pai.daca tu spui ca din clasa aceea vorbesti cu vreo 2-3, pune'i pe ei sa iti faca cunostinta cu Andrei (cred ca asa il cheama, dupa numele tau de pe TPU). Si daca esti o fire mai timida, incearca sa folosesti pentru a vorbi cu el subiecte gen : "Imi place sapca ta, de unde ai cumparat-o." etc. Apoi, dupa ce mai descoperi cate ceva din el poti incerca sa'i spui ca iti place de el dar n'ai putut sa'i spui happy. Problem solved.

| roxyy1 a răspuns:

Paiii... S a zicem ca si eu trec prin cam acelasi lucru! Eu ca sa ma imprietenesc cu cei de la el din cls... daca au facebook le dadeam la fete like-uri la poze si pur si simplu le ziceam buna pe chat si asa vb cu ele! Cu baietii de la el din cls mai greu deoarece na sunt baieti! Dar uite daca vrei sa vb cu el sa te bagi in seama si de asemenea daca ai curaj du-te la el cu bomboanele si spune-i " e ziua mea" si ii dai o bomboana! si asa deja v-ati cunoscut! si a doua zi ii spui buna! si daca are facebook si el ii spui buna si daca are bun simt o sa iti raspunda! :* :* Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Criss003 a răspuns (pentru roxyy1):

Deocamdata nu pot sa trimit cereri pe facebook. Mai am cateva zile. Dupa aceea pot sa le trimit cereri la fete si la baieti. Oricum mi-am pus in gand sa ma duc cu bomboanele la ellaughing si pe 6 decembrie e ziua mea de nastere si mai am un pretext laughing Mai astept cateva raspunsuri si dupa aceea vad cui dau fundita big grin

| sabisabina a răspuns:

Pai iti dau o idee si sper sa te ajute. in primul rand daca nu poti astepta pana la ziua de nume am o idee treci pe langa el in fiecare zi, salutal si pun pariu ca si el te v-a saluta iar daca eveti ceva in comun este foarte bine profita de acel lucru la maxim da ai grija, nu prea mult iar daca nu ai nimic in comun cu baiatul, pacat dar ai putea incerca sa pari interesata de ce vorbeste si sa ii dai sfaturi daca poti si sti cum (depinde la ce intrebare se refera subiectul ) si sper ca asa vei reusi happy si eu am trecut prin asta dar eu am noroc ca am multe incomun cu el happy.