| Alexa_Alexya_1997 a întrebat:

Buna TPU acum 2 saptamani am cuoscut la scoala un baiat foarte dragut happy
am vorbit pe net m glumit am ras dar el inca avea prietena. mie imi placea de el mult avem multe lucruri in comun...
dupa 2 zile, de cand ne cunoscusem, s-a despartit de prietena sa,
asa ca i-am zis ceea ce simt pentru el
am fost impreuna aproape o saptamana : nu stie ce a patit dar intr-o zi eram la scoala si il asteptam, m-a vazut dar nu m-a bagat in seama... dupa vreo ora o fata a venit la mine si mi-a zis ca el s-a despartit de mine sad am fost devastata nu stiam ce se intamplase de ce a luat acea hotarare am vorbit cu el si se comporta foarte urat cu mine; mi-a zis ca nu ma mai iubeste si ca nu mai vrea sa ma vada,. saptamana urmatoare la scoala am aflat ca el era din nou cu fosta lui prietena sad dar nu stiu ce sa mai cred petru ca toata lumea imi zice ca el nu ma mai iubeste dar, tl tot timpul se uita la mine imi intreaba prietenii daca sunt bie se intereseaza de viata mea amoroasa daca sunt cu cineva sau nu sad nu stiu ce sa mai fac inca il iubesc mult,,, am nevoie de niste sfaturi va rog ajutorr sad cateva pereri? dau funda sad mersi ca mi-ati citit mesajul crying :'( va rog pareri cat mai repede pentru ca sunt foarte trista

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ori si-a batut joc de tine.
2. Ori are sentimente pentru fosta, adica actuala prietena si si-a dat seama dupa ce s-a combinat cu tine.

Eu, sincer, as alege prima varianta. De ce? Pentru ca daca era un baiat respectuos, daca avea catusi de putin bun simt, vorbea cu tine despre asta. Iti explica, iti spunea ca e mai bine sa o luati pe drumuri diferite, deoarece (...)
Or, el n-a facut-o. Te-a lasat sa afli de la altii. E o dovada de imaturitate si un gest oribil.
Nu merita sa te gandesti la el.Nu merita sa-i mai vorbesti. Ocupa-ti timpul cat de mult poti, facand ceea ce iti place!
Stiu ca e greu, dar nu e imposibil. Lasa-l sa se intereseze cat vrea de tine. Nu te-a respectat, asa ca, trateaza-l cu indiferenta. N-ai idee cat de mult doare.

O duminica frumoasa!

11 răspunsuri:
| varcolaccc a răspuns:

Isi cam bate joc de tine. Nu prea merita sa iti bati capu.

| JustRoxanne a răspuns:

Dar tu nu esti in vacanta?

| Alexa_Alexya_1997 explică (pentru JustRoxanne):

Nu eu nu mai locuiesc in romaia de 2 ani
locuiesc in Germania si aici scoala a inceput de o luna jumate

| CristianAnonymous a răspuns:

Rule No.1 : Daca vreun baiat te ia ca pe o a 2-a oferta nu il accepta. happy

| LaviniaT a răspuns:

Cam nasoala problema,nu stiu ce sa zic,fate indiferenta fata de el cand e el prin preajma,chiar daca sufletul i-ti plange,daca el se uita la tine fate ca nu-ti pasa,filtreaza putin cu alti baieti cand este el in preajma ta ca sa-l faci gelos.N-ui mai da importanta,fate ca nu-ti pasa de el, asta ii macina pe baietii si ai sa vezi ca daca te place va veni el sa se bage in seama cu tine, fi rece un pic cu el si lasa-l sa incerce din nou sa te cucereasca, caci din ce neai descris mai sus lui ii pasa de tine. Sper ca ti-am dat un sfat bun, bafta si multa rabdare.

| Alexa_Alexya_1997 explică (pentru LaviniaT):

Multumesc din suflet

| Alexa_Alexya_1997 explică (pentru LaviniaT):

Doar ca mai exista o problema el acum este din nou cu fata cu care a fost inainte sa fie impreuna cu mine laughing crying :'(

| LaviniaT a răspuns (pentru Alexa_Alexya_1997):

Atunci e un pic mai greu,tu fa cum ti-am zis,daca tine cu adevarat la tine o lasa pe ea si vine la tine,daca tu vei proceda asa el va crede ca tie nu-ti mai pasa de el si il va macina gandul asta. Timpul le rezolva pe toate,daca e sa fiti impreuna veti fi,daca nu,asta e,vei suferii putin,dar va trece si vei gasi alt baiat care sa te iubeasca. Oricum,niciodata, chiar daca suferi dupa un baiat sa nu te inchizi in tine,e pacat,iesi cu prietenele,asculta muzica, danseaza, uita-te la filme bune, ocupa-ti timpul cu ceva, ca aceea perioada mai grea sa treaca pana vei gasi un alt baiat care sa-ti faca zilele frumoase.

| Gefox a răspuns:

Mai sunt baieti in lumea asta! Lasa-l in pace daca nu stie sa pretuiasca.

| lolipoooop a răspuns:

Nu is sigura daca te mai iubeste, dar e clar ca mai tine foarte mult la tine

| Ionut_Alin_1995_CokF a răspuns:

Spanzura-te,ce mai buna solutie