| ProblemeGrave a întrebat:

Acum 2 zile eu si iubitul meu am facut sexbig grin In timp s-a rupt prezervativul si si-a dat drumul in mine big grin Sunt sanse sa raman insarcinata? am 19 ani si el 20 big grin Azi am lesinat pentru 4 ore.

Credeti cam ramas insarcinata? Daca da cum pot pune punct? Ms. Vreau raspunsuri serioase

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lesin de 4 ore si nu esti cu perfuzii la spital?
Poti cere sa intri in Guinness Book.

Abh
| Abh a răspuns:

Lesinul nu dureaza 4 ore, eventual coma superficiala. Si da, poti sa ramai linistita insarcinata, mai ales daca erai in perioada ovulatorie.

| Bogdan1o a răspuns:

Nu vreau sa te superi pe mine dar esti inconstienta!
daca iubitului tau i s-a rupt prezervativil si si-a dat drumu in tine dc nu ai luat pastila de 2-a zi? s-ar putea sa fi insarcinata, nu stiu sigur dar cred ca pastila functionaza pana la 72 de ore
iti recomand si un test de sarcina, imi pare rau pentru tine, bafta

| saby26 a răspuns:

Hello>>.simptomele nu apar atat de repede la 2 zile.nu inteleg de ce trebuia sa dai si varsta sa vedem daca sunteti apti de a face copii? lesin de 4 ore nu am mai auzit.de la o sarcina cel mult 1 min poti lesina dar cazuri rare chiar de lesin doar stare de lisin poti avea.dar inca o data iti spun ca simptomele apar de la 5 saptamani.crede-ma eu sunt insarcinata in 10 saptamana si stiu

| ConnstanntiN a răspuns:

Cu prostia sigur ai ramas insarcinata happy

| Lore2good a răspuns:

Vezi ca sunt la farmacie medicamente asemanatoare cu Postinor 2 care pot fi luate pana in 72 de ore si atunci ar trebui sa te grabesti sa iei in caz ca nu iti doresti sarcinahappy

| MihaelaDart a răspuns:

Pai inseamna ca tu ai lesinat, te-ai trezit, te-ai speriat, ai lesinat iar, te-ai trezit, te-ai speriat si iar lesinat timp de 4 ore... ce te-a facut sa te sperii in halul asta? O sarcina? Pana la urma ai 19 ani, nu mai esti minora... Gandeste-te daca faci un avort este un pacat, si nu numai, sunt alte familii care-si doresc un copil pe care nu-l pot avea si tu faci atata tam-tam. Daca erai in zilele fertile sansele sunt mari sa fi insarcinata, desi starile de sarcina le resimti abia dupa o luna si ceva, nu imediat dupa 3-4 zile de la contatul sexual! Asuma-ti proprile greseli si infrunta-le, vei avea sustinatori sa treci peste asta. Fa-ti un test de sarcina dupa 3 saptamani si vei vedea rezultatul daca e pozitiv sau nu, ori poti sa iti faci analize de sange sau urina rezultat pe care-l obtine mai repede.

Bafta!

p.s dupa parerea mea e bine sa duci sarcina pana la capat daca esti insarcinata, nu doresti copilul, il poti da spre adoptie, dar evita avortul, copilul e nevinovat pentru greselile voastre si nu numai, un avort te poate infertila si vei putea ramane cu sechele ca ai omorat propriul prunc.

Mai multe informatii pentru avort http://strigatulmut.ro/

| crissz a răspuns:

Probabol ca nu...pentru ca simptomele cind esti insarcinata sint altele, adica ai gretusri etc. dar pentru a fi sigura ai putea sa ei un test

| MonkeyBoss a răspuns:

La tine, nu doar problemele par a fi grave!

| budy55 a răspuns:

Cred ca parteneru tau e un animal de i s-a rupt in tine rolling on the floor

| impresivepanda a răspuns:

Ascultama sa ramai insarcinata nu-i cel mai rau lucru de pe lume. trebuie sa mergi la doctor sa faci control pentru ca mai sunt inca mii de bolii care is canceroase si trebuie sa te tratezi daca le ai. in plus la ideea cu (daca esti insarcinata) iti propun sa nu faci avort pentru ca daca medicul greseste ceva tu poti sa nu mai ai copii nici o data sau sa mori. ii foarte grav de aia trebuia sa te gandesti inainte. sper sa te ajute si gandeste-te inainte de alegere

| Dulama_Alex_1990 a răspuns:

Sunt sanse destul de mari.Eu zic sa faci un ecograf(parerea mea).

| luceafarulalbanos a răspuns:

Se poate dar punct poti pune numai prin avort

| iLuzioNistuL a răspuns:

Pai iubitul tau inseamna ca are o scula uriasa laughing=]]] si ca sa-ti raspund la intrebare da poti ramane insarcinata